Meniu

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,310
2,895
903
Aotearoa
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Dupa cum puteti observa, am adaugat doua meniuri
- webcam - cu cele doua webcamuri din RO care acopera partial LROP si LRBS
- ATC feed - feedurile ATC din LRBB

Daca aflati de alte camere si/sau feeduri (care functioneaza), va rog postati aici si le voi aduaga.
 
Voi edita azi meniul. Mersi de atentionare.
 
Buna ziua
Se poate cumva adauga si CRA? La ei pe site an gasit APP/TWR - 124.3 MHz - COM / VHF. De cca o saptamana nu mai pot vizualiza radar virtuel si nu mai stiu ce SB-uri fac cursele aeriene pentru CRA.
Multumesc frumos pentru intelegere.
 
Momentan am internet doar pe telefon. Maine trebuie sa vina "expertul" sa isi dea seama ca nu imi merge netu si sa miste cu aparatul de sudura prin priza sa isi dea drumu`. Sper ca pe vineri sa rezolv si feedurile.
 
Adaugat meniu "Radar" care duce pe f24 - afisare Romania.
Updatate feedurile, am adaugat LRTR.
alex, acum vad despre ce vorbesti. Pentru a putea avea Craiova este nevoie de cineva care are un scanner si este dispus sa puna un calculator la bataie, care sa ruleze 24/24. Momentan nu este nimeni din CRA care sa faca asa ceva.
 
Fina treaba! Merge vizualizarea.
Din pacate, in CRA, nu cunosc pe nimeni care sa aiba aceeasi pasiune pentru aviatie si sa dispuna de bani, timp si echipamente . Banuiesc ca asemenea echipamente sunt si f.f. scumpe si nu se gasesc in Ro??
 
Un scanner se poate gasi si la 30-50 EUR, iar PCul nu trebuie sa fie performant. Orice cazatura, rebut este bun. Important este sa ruleze 24/24, sa aibe acces la internet si sa aibe o placa de sunet.
Calculatorul trebuie sa fie in zona aeroportului, de preferat in cartierele din zona de est.
Daca este mai departe, posibil ca sa trebuiasca o antena externa pentru scanner.
Eu cu scannerul meu prind comunicatiile dintre piloti si ATC, si locuiesc cam la 8-9 km de aeroport.
 
Eu nu am mai mult de 5-6 Km, linie dreapta, pana la aeroport. Locuiesc intr-un cartier de unde pot vedea,efectiv, toate zborurile pe directia 09 a pistei de decolare/aterizare. Problema este ca nu sunt totdeauna acasa si nu pot lasa nesupravegheat un PC. Apropo , dar, ce tip de scanner este acesta??? E posibil de gasit oriunde? Vedeti dvs., acolo, in Germania, poate ca se gasesc , dar la noi ,in Ro??? :-[