Mentenanta

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Mie nici acum nu imi apar, doar daca trimit mesaju` :). Somethin's fishy.
 
Update reusit.
Curand o sa trecem la o noua tema. Ce folosita acum, din pacate, nu mai este 100% compatibila cu ultimul update, si suntem obligati sa renuntam la ea.
Cea noua o puteti testa accesand acest link -> http://forum.fly-ra.com/misc/style?style_id=24

Va rog sa o testati, iar daca dati de probleme, incepeti sa tusiti aici.

Daca nu vor fi prea multi care tusesc, maine dupamasa voi trece "fortat" fiecare membru pe noua tema.

Ultimul update aduce:
- mutiquote
- in text editor, butonul de quote este ascuns intr-o categorie speciala (intre media si save)
- categoria speciala contine: quote; spoiler; code si strike-through
- posibilitatea de a ascunde un text intr-un spoiler
- integrare Google (contul se poate lega de un cont google, mesajel postat pot sa apara pe feedul personal de google+). Pana acum era posibil doar cu Facebook
- inregistrare cu un cont google
- alte chestii care apartin de administrare
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Fontul este cu un punct mai mare. Este de 11, fata de 10.
 
Pentru 1 punct?
Sa vedem daca mai sunt astfel de doleante si facem niste teste pe 10pt.
 
Lejer cam mare dar pe mine nu ma deranjeaza, nu as zice ca e o problema. Ca aspect general arata mai generic decat inainte, ca un forum ieftin.

Sunt cateva subforumuri care stau degeaba fara threaduri si ar ajuta la scroll daca ar disparea, sau macar ar fi pozitionate in josul paginii...

LE: Am fost cam dur, nu ieftin, doar generic. Nu acuz pe nimeni, no hard feelings Zsolt :)
 
Acum e 10pt. E mai bine?
Lookul ieftin vine de la tema. Prefer o tema simpla si curata, decat o tema free, care arata hiteq, este plina de bug-uri si are suport limitat.
Pentru teme payware asteptam donatii :) sau click-uri pe reclamele afisate.
Forumul se autosustine (costuri de hosting + domeniu + licenta forum).
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Te referi la dimensiunea editorului?
 
Casuta cu mesajul postat mi se pare prea mare fata de continutul mesajului. Si ,de aceea imi da parca o parere de labartare. Dar e posibil sa fie doar parerea mea.
 
Este din cauza member cardului, si continutul acestuia.
Am dezactivat "author registration date".
 
Acum e 10pt. E mai bine?
Lookul ieftin vine de la tema. Prefer o tema simpla si curata, decat o tema free, care arata hiteq, este plina de bug-uri si are suport limitat.
Pentru teme payware asteptam donatii :) sau click-uri pe reclamele afisate.
Forumul se autosustine (costuri de hosting + domeniu + licenta forum).


Pentru ca nu am fost niciodata curios cum functioneaza reclamele(doar cum se blocheaza :p) astea de autosutinere :D ai te rog onoarea sa imi explici, in general folosesc Adblock Plus si blochez reclamele, deoarece consider ca merita sustinut forumul este dezactivat pentru fly-ra dar daca nu este suficient doar atat ai onoarea sa imi explici :)

Cat despre tema.... mie imi place, simpla si la obiect, usor de folosit
 
Referitor la inaltime, message boxul avea un padding de cate 10pixeli sus/dreapta/stanga, insa jos era de 30px. L-am scazut la 10px si le acela,

Referitor, la reclame, si eu folosesc adblocker, dar paginile care le am la inima si nu abuzeaza de reclame sunt la exceptii. Sa fiu sincer, din cand in cand mai dau click si pe reclame.

Setarile mele din adblocker arata cam asa:
AdBlock won't run on any page matching:
forum.fly-ra.com/*
 
Rares, ce sa mai iescplic? :)) este self explanatory.
Pe "noi - staff" nu ne ajuta, ca nu ne cumparam nimic din acei bani. Online vin si online pleaca. "Noi - comunitatea" suntem ajutati, daca creste bugetu`.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ma, faci si tu ca cineva, la asta ma refer nu la imbogatitul vostru! Ca sa fiu si mai explicit, cum trebuie sa fac sa ajut comunitatea sa se autofinanteze :wacky: , trebuie sa intelegi ca nu stiu si nu am fost curios cum ii cu reclamele si ce trebuie facut ca sa poti beneficia de pe urma lor!
 
Cel mai mic beneficiu vine daca le lasi sa fie afisate. Beneficiul creste daca se da click pe ele si se sta (sau chiar se navigheaza) pe paginile deschise de reclama.
 
  • 👍
Reactions: 1 users