• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Aegean Airlines (A3/AEE)

D

Deleted member 13561

Guest
Schemă nouă pentru Aegean.

lWUmReR.png

• 👍
Reactions: 2 users

Disconnected

Well-Known Member
Probabil o vor opera cu avionul care vine de la ATH și returul OTP-ATH va fi dimineață (momentan ATH-OTP-ATH nu are orar schimbat), deci crew cu overnight, sau va fi operată printre chartere.

Disconnected

Well-Known Member
Din ce văd rută regulată a A3 dintre Atena și București e operată de avionul care e la București și zboară și pentru Animawings (cel puțin joi)

• 👍
Reactions: 1 user

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Rutele de vacanta Animawings care se pot cumpara (la ora actuala ...) la ei pe site (OTP-ZTH, HER, RHO si PMI, CLJ-HER si RHO, TSR-RHO si PMI) se opereaza în codeshare deci au si numere de zbor A3 însa din ce vad eu, nu se pot acumula mile pe ele.

Preturile difera :)

de exemplu: CLJ-HER 11.06-18.06 este mai ieftin la Animawings (A2); pe 11.06-25.06 mai ieftin la Aegean (A3)

Alt exemplu chiar foarte interesant:

TSR-PMI-TSR, 16.06-30.06, cu bagaj de cala

A2: 455,90€ (locuri limitate la acest tarif)
A3: 291,55€

Deci chiar merita verificat:

Am facut o simulare pentru o familie de 4 persoane (2 adulti, 2 copii peste 12 ani) si preturile ar fi dupa cum urmeaza la datele de mai sus:

A2: 1.943,60€
A3: 1.254,08€

vorbim deci de o diferenta de 689,52€ la exact acelasi zbor ... :oops:

Last edited:
  • 👍
Reactions: 3 users

Disconnected

Well-Known Member
așa a fost și anul trecut. și e cool că poți zbura de la CLJ la ATH sau altă destinație din Grecia cu Aegean pe același etix (zbor AWG + AEE)

Disconnected

Well-Known Member
Au reintrodus-o dar cu debut în 25 iulie. Vineri când au anulat zborurile singura opțiune pe care mi-au dat-o a fost refund.

A3 nu oferă rerutare (cel puțin nu în cazurile în care zborurile sunt anulate cu mai mult de 14 zile de la data zborului) decât pe zboruri proprii (chiar dacă am statut Gold la ei nu am reușit să obțin rerutare cu Lufthansa până la FRA și apoi cu ei spre ATH).

• 👍
Reactions: 1 users