Aegean Airlines (A3/AEE)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@Adrian Fuchs Daca încerci sa iti Bati joc de mine cu aceasta întrebare bizara, iti recomand sa iti achiziționezi un bilet Aegean si sa testezi singur, daca asa de tare de stârnește curiozitatea in privința detaliilor unei mici bomboane.
 
E fără umplutură.


Sent from my fabulous iPhone 7 Plus using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 user
@Peter
:( Regretabil ca raspunzi astfel la o intrebare ajutatoare, nevinovata, care avea doar unicul scop de-a da o mica doza de culoare exceptionalei tale dari de seama...
Nota bene: cu toata tafna exprimarii din replica ta, aflam totusi un detaliu important, anume ca bomboana era... mica.
Lucru care ar putea explica, psihologic vorbind, de ce parea atat de buna.

@bv01
:) Multumesc. Desi, marturisesc, sunt nitel dezamagit.
(Vezi @Peter ce simplu era...)
 
@Adrian Fuchs In cazul acesta te rog sa accepți scuzele mele, pentru tonul meu mai țâfnos, dar serios acum.. chiar a fost o întrebare asa de nevinovata? Adică.. mie chiar imi suna a batjocora, nu gluma. In fine, important este ca s-a rezolvat mica neînțelegere si ca tu ai aflat detaliile pe care vroiai sa le afli :)
 
Poate nu au citit toti mesajul lui @Klausenburg la discutii CLJ:

Conform site-ului Aegean zborurile ATH-CLJ vor fi operate cu DH4 al Olympic Air între 12.06-13.09 dupa cum urmeaza:

A3 964 ATH 16:10 - 18:30 CLJ 2,6
A3 965 CLJ 19:00 - 21:20 ATH
A3 964 ATH 10:40 - 13:00 CLJ 4
A3 965 CLJ 13:30 - 15:50 ATH

Bombardier_Dash_8-Q402%2C_Olympic_Air_JP7653524.jpg
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Modificare legata de zborurile ATH-CLJ:

ruta va fi operata doar 2/7 în loc de 3/7 în zilele de marti si vineri însa de catre Aegean cu 320 în perioada 12.06-28.09:

A3 964 ATH 08:10 - 10:15 CLJ
A3 965 CLJ 10:55 - 12:50 ATH

preturi pentru toate datele de operare la 104,-€ dus-întors la ei pe site, la 94,-€ pe alte site-uri
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ha ha, se simte intrarea Wizz. Cand au intrat initial aveau preturi unde va la ~400 Euro retur, fara gluma...
[doublepost=1511112018,1511111683][/doublepost]De fapt, s-ar putea sa gresesc. E posibil ca ~400 sa fi fost pretul pentru vreo insula via ATH. Oricum, initial vorbeam de DASH 8, iar acum de A320... Zic eu ca e de bine :)
 
@Klausenburg alea la început erau doar preturile la tarifele stadard IATA, au fost doar câteva zile asa. Am vazut si eu comentariile pe SSC, daca scria cineva aici îi dadeam si atunci acelasi raspuns. La scurt timp dupa au fost introduse toate clasele tarifare în sisteme.

Adica erau încarcate zborurile, dar nu si sitemul tarifar.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Aegean rămăsese cred singura companie din Europa care permitea rezervarea gratuită a locurilor. Dar na, s-a terminat și cu asta. Totuși pare să aibă cele mai mici prețuri.
Îmi amintesc că am stat chiar pe rândul 1 deși eram cu doi copii, unul sub doi ani.

La momentul respectiv am considerat că e o strategie de lăudat a companiei aeriene. Într-adevăr, când un bebeluș plânge și face ca satana, fiind pe locurile din față cumva în spate nu se aude. Mi s-a părut genial.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
28.08
A3964 / ATH-CLJ / pax - 75 (SX-DGF)
A3965 / CLJ-ATH / pax - 118

21.08
A3964 / ATH-CLJ / pax - 55 (SX-DGF)
A3965 / ATH-CLJ / pax - 88