Aeroportul International George Enescu - Bacau (BCM/LRBC)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Buna seara.
Zilele trecute am efectuat o deplasare la Bacau.

Mig 21 :


De la etajul 6 al hotelului, YR BAO , OB2916 Roma - Bacau:





 
  • 👍
Reactions: 1 user
Păzea că am revenit. După o pauză considerabilă am reușit să-mi optimizez modul de postare pe forumuri și acum îmi este mult mai simplu, fără pierdere mare de timp. Așa că pentru azi și mâine am hotărât să pun "Best of 2016" și "Best of 2017". Răbdare să aveți, că sunt destul de multe într-o singura postare. Cam 50+ poze la fiecare post.

Deci ... 2016:





















































































































 
  • 👍
Reactions: 7 users
@Stefan Dan să-mi crape Tapatalk și alta nu. Poate dacă ai timp și dispoziție să pui câteva poze și pe

www.fotocity.ro

E un forum dedicat mai mult fotografiei, dar are o categorie de aviație. E încă la început așa că nu te speria dacă e puțin cam pustiu pe acolo.

Aviație


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pentru 2017 am sa o iau mai usor cu pozele. A fost un an productiv si-l voi posta in 4 parti.

















































 
  • 👍
Reactions: 4 users
Rocada Freebird:





O plecare pe noapte de la Aerostar. Din pacate vantul puternic ne-a facut praf stabilizarea.



 
  • 👍
Reactions: 3 users
Cam greu cu spotting-ul in ultima vreme. Multa liniste la aeroport si multa vreme nefavorabila.



















 
  • 👍
Reactions: 8 users
Putin cam chinuite, se putea si mai bine. Data viitoare incercam altfel.



 
  • 👍
Reactions: 1 users
La poza cu Flyone as sugestiona folosirea photoshop pentru eliminarea conturului alb de la burta fuselajului incepind de la coada si pina la right main gear, prin folosirea unei nuante de gray inchis. Albawings, a doua poza, are un focus perfect.