Air Bucharest (-/BUR)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
De ce cheltuie oamenii astia xx000€ sa revopseasca singurul avion din companie?... Adica nu e ca si cum ar avea firma cine stie ce imagine publica care sa trebuiasca ajustata.

PS: Subiectiv vorbind, arata ca un castravete si combinatia de culori nu merge
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Mie sincer vorbind îmi place combinatia, în primul rând nu este foarte uzuala si se potriveste cu logo-ul companiei

poze ceva mai bune:

primul_boening_aterizat_la_oradea_bihoreanul_01.jpg

primul_boening_aterizat_la_oradea_bihoreanul_31.JPG

primul_boening_aterizat_la_oradea_bihoreanul_33.JPG
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Partea rosie a livery-ului imi place dar, verdele acela ...si mie imi induce ideea de castravete.
185
foto
 
PS: Subiectiv vorbind, arata ca un castravete si combinatia de culori nu merge

sunt o sumedenie de natiuni care au aceasta combinatie de culori nationale :D Ungaria, Italia, Bulgaria, Mexic ... :D
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Posibil ca au aceleasi culori, insa dozarea este facuta cu bun gust, la ei.
Iar valul acela pe burta bate catre un Thomson saum KLM.
 
Da ,dar alta nuanta de verde gasesti pe steagurile lor . Inclusiv V3 sunt verzi ,dar un verde nu atat de castravetian.
 
sunt o sumedenie de natiuni care au aceasta combinatie de culori nationale :D Ungaria, Italia, Bulgaria, Mexic ... :D

Si totusi nici Malev nici Alitalia, nici Bg Air, nici AeroMexico nu au livery asa colorat, desi la bulgari s-ar potrivi cativa cornişoni :smash2:
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Inca o serie de poze


ZONA LIMITAT SECURIZATA???
Corect asa? Inca nu am auzit/vazut.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Daca cu cele trei cuvinte au reusit sa faca o astfel de salata, sunt curios ce scrie pe tabla alaturata, pe doua randuri.
 
Arata foarte asemănător cu ce avea Solyom Hungarian Airways.
La prima vedere mi-am frecat ochii crezând că e HA-SHC.
 
sunt o sumedenie de natiuni care au aceasta combinatie de culori nationale :D Ungaria, Italia, Bulgaria, Mexic ... :D

Mda, eu tot timpul încurc steagurile Ungariei și Italiei. :)
 
aeronava (ex YR-SKI) operata de laleaua rosie revine in RO (in varianta cargo modificata in USA) tot sub aceeasi marca de inregistrare; din cate informatii pe care le am pe undeva in luna ianuarie 2017; o sa fie mare afluire de aeronave spre RO in acesta luna
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ca si în anii trecuti, Ai Bucharest opereaza curse charter pe ruta OTP-TLV.

Vara asta din 05.04-25.10, deci practic tot sezonul. Încep 1/7, din 30.05 frecventa se mareste la 2/7.
 
@Thomas am văzut avionul lor pe platforma 2 sâmbătă :)

Văd că YR-SKI (acum N120WF) a fost convertit în B734F, oare se întoarce în RO, cum parcă am citit ceva aici pe forum?

33823143996_210fd5f929_b.jpg

sursă: flickr.com/photos/farnboroughspotter/33823143996/
 
aeronava (ex YR-SKI) operata de laleaua rosie revine in RO (in varianta cargo modificata in USA) tot sub aceeasi marca de inregistrare; din cate informatii pe care le am pe undeva in luna ianuarie 2017; o sa fie mare afluire de aeronave spre RO in acesta luna
Este pe drum:

Boeing 737 -46J(F) 27213 2585 N120WF Vallair Solutions ferried 19apr17 QLA-KEF prior delivery to? ex YR-SKI
/skyliner