Air Malta (KM/AMC)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,977
3,443
303
59
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Începând din 22.05.2014 si pâna la sfârsitul orarului de vara Air Malta operareaza ruta MLA-OTP cu 320 cu frecventa 1/7 (joi):

KM 4526 MLA 12:50 - OTP 16:00
KM 4527 OTP 16:45 - MLA 17:55


De multi ani se operau curse charter saptamânale pe aceasta ruta, dar acuma cursa este regulata si se pot achizitiona bilete direct de la ei de pe site sau prin sistemele de rezervare/agentii.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Din seria "Buna seara Budapest !" , Air Malta in descrierea destinatiei Otopeni/Bucuresti,afiseaza o frumoasa poza cu Budapesta : aici :D
 
  • 👍
Reactions: 3 users
S-au sesizat ! :smuggrin: Acum e Ateneul ca simbol al Bucurestiului .
 
A fost postat pe facebook/google+, pe profilul lor. Astia reactioneaza altfel, altii iti restrictioneaza accesul in cazul in care scrii ceva despre ei.
@OOVNI , iata toate site-urile care contin poza -> http://goo.gl/UxBnkB . Inclusiv tripadvisor.
Vezi in partea de jos a rezultatelor, sub "Pages that include matching images".

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
KM revine la OTP, de data asta year round... însă tot cu 1/7, din 17 mai:

KM4526: Malta (MLA) 12:45 - 15:55 București (OTP);
KM4527: București (OTP) 16:45 - 17:55 Malta (MLA).
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Asa sa fie cum zici tu ... dar nici în acel articol nu scrie ca s-ar opera tot anul.
 
@Todd is Back acest zbor era programat (si în vânzare cu pachete) înca de anul trecut ca charter prin malta.ro ... si eu cred ca vânzarile au mers relativ prost datorita concurentei Wizz astfel ca s-au decis sa scoata la vânzare si bilete flight only si nu doar prin turoperatorulö lor ci si pe site-ul propriu si GDS
 
în continuare zborul este disponibil doar în orarul de vara, deci @Disconnected nu cred ca va fi operat si iarna.

@OOVNI merge pusa si la rute noi

PS: "mi-a luat" @Zsolt linkul din meniu cu "rute deschise" (l-a transformat pe al tau din "rute noi") si astfel eu nu am mai postat în urma ta cu cele deschise efectiv. Deci pui azi ruta si tot azi o scoti :tongue:
 
Nu am știu ce thread sa conectez la meniu, de aia a dispărut după ultimul update.
Acum sunt pe la ambasade, consulate, etc (@£}€°€¥£) un cazier, dacă îl cer prin consulat durează cam 90 de zile, în România îl primești pe loc. Grrrr
Scuze de offtopic.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Acum sunt pe la ambasade, consulate, etc (@£}€°€¥£) un cazier, dacă îl cer prin consulat durează cam 90 de zile, în România îl primești pe loc.
Ca si cum ar fi rocket science sa duci la ambasada din tara X un PC cu soft de emis caziere si sa il legi prin VPN la Bucuresti. Greu cu tehnica asta si mai ales cu gandirea practica. Scuze de offtopic.
 
Last edited:
Buna seara :) ! Aveam nevoie de un sfat de-al vostru...
1. Sunt ok cei de la Air Malta, adica au servicii ok, fara anulari de zboruri ?
2. 45 de minute escala la Valletta intre zboruri (OTP-LIS via MLA) este putin ? Si daca se intarzie zborul si nu prind conexiunea, ce este de facut ?
Multumesc anticipat !
 
45 de minute pentru o conexiune garantata de companie sper... am avut o conexiune cu AirFrance acum vreo 2 ani de 1 ora si 15 min... veneam din SIN si mergeam spre FCO... am prins zborul doar pentru ca am alergat prin CDG, stiind cam ce haos e acolo dimineata, insa bagajul a ajuns la FCO pe zborul urmator, norocul meu ca legatura cu BCM era tarziu si am avut cateva ore bune in Roma...
Dupa parerea mea, 45 de min e un timp de conexiune mult prea mic... daca pleci cu intarziere de la OTP chiar si de cateva minute sau daca vin ei tarziu... se duce draq tot, asa ca mai bine mai cauta alternative...
Aminteste-ti ca timpul ala de 45 de minute e de la landing la takeoff, deci pana rulati, pana te debarci, pana te dezmeticesti (apropo, au zona de tranzit? Trebuie sa treci iar prin filtru de securitate?), pana ajungi la poarta noua unde imbarcarea se incheie cam cu 15-20 inainte de takeoff...
 
Eu am avut conexiune în Atena cu Aegean 50 minute. Totul OK.