Air-to-Air

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Primul 748 de la LH a fost livrat in mai 2012. Am fost cu Zsolt si l-am prins la FRA. Poti sa vezi pozele in topicul de FRA.
 
Confirm, primul F a fost Cargolux, livrat in Octombrie 2011, iar primul I a fost al celor de la Lufthansa, livrat in Mai 2012.
Catalin, incurci anii, I zbora de aproape un an jumate.
 
Ok boss :) asa se intampla cand nu esti la curent, eu inca nu aflasem pana azi ca au inceput sa zboare si cu pasageri :)
 
fotografiat in data de 05.08.2013. ruta belgia -romania wizz air ora 14.40.






 
  • 👍
Reactions: 5 users
Superrr!!! celalalt care era? De ce nu ai incercat o poza si cu celalalt individual? sau sa le fi prins la vedere pe ambele in formatie.In prima poza era bestial daca nu era suprapunerea sau sa le fi surprins pe ambele la vedere.
 
Enroute de la DTM-CRA din Wizz pe 20 dec 2014, un AB A320 D-ABDP de la TXL-CTA deasupra Cehiei.

 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 4 users
nice captures! tre sa ai mare noroc sa vezi asa ceva....eu pana acum n-am avut atat noroc!

Pe vremea când zburam săptămânal OTP - BRU nu exista să nu văd minim doua d-astea. Cele mai spectaculoase mi se păreau intersecțiile la 90 grade.
Uneori foarte foarte aproape. Contrail-urile păreau pur și simplu gigantice și nicidecum albe.
Dar, pe vremea aia nu aveam cu ce să fac poze... și nici nu eram pasionat de aviație. Îmi venea să vărs de fiecare dată când se apropia lunea... :))


Sent from my mobile phone using Tapatalk