Air Vallee (DO/RVL)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Clar, adio arme.
Azi maine arhivam threadul.
 
Nu radeti ca e nasol!
Ganditi-va ca daca va dori sa intre o companie pe IAS ii va fi infinit mai greu acum. daca nu se numeste Lufthansa, AirFrance, KLM sau Alitalia, companii ce au "in spate un nume" , alta ar fi privita cu suspiuciune.
Acuma se vede ce marketing de kkt are Blue Air ! Bacaul e la 120 de km , au curse la Cuneo, eu in locul lor in secunda doi as fi sarit cu o oferta pentru "stranded pax". Un pret modic, asigurarea unui autocar la/de la Iasi, cel putin pentru cursele din perioada Pastelui faceau bani. Dar no, de aia Blue Air e ce e si nu e Ryanair ! :)
 
Se pare ca zborurile PMF/PSR-OTP vor fi operate ...

In aprilie se va opera PMF-PSR-OTP-PSR-PMF ... prima cursa ar trebui sa fie mâine ... sa vedem ::)
 
"CalinCLJ" said:
Petru, altceva nu au. Oricat am scotocit netul, nu am gasit nici o info ca ar fi luat ceva de la cineva.

Nu facea Jetran sau Medallion wet lease pt ei cu Mad Dog-ul? sau s-a incheiat colaborarea?
 
Eu sunt cu ochii pe flightradar, dar astea mai mici, mai veci nu prea au ADS-B, dar cine stie.
 
Se pare ca nu va ajunge nici cursa asta in RO
Are deja intarziere de 1 ora. Pe site-ul aeroportului apare cu boarding de 1 ora jumate.

Thomas a fost mai rapid.
 
Conform programului de pe OTP:
RVL600 Pescara(PSR) 18:55 18:55 Aterizat

Conform programului de pe PSR:
DO 00600 BUCAREST
OTOPENI 16:00 BOARDING
 
Se pare ca n-a mai fost nici o escala la Parma (PMF) :

DO 00601 BUCAREST
OTOPENI 20:20 ATTERRATO

de la OTP a plecat la 19,41 LT

LE : Aeronava a fost Dornier 328J reg I-AIRX (spun unii dincolo).
Aha.....Parma e doar de luni , 9 aprilie. Vedem luni. Compania asta e o adevarata telenovela.
 
Prima dovada ca lucrurile incep sa miste la Air Vallee :

Azi incepe rotatia descrisa de Thomas : PMF-PSR-OTP-PSR-PMF.
Segmentele PMF-PSR si PSR-PMF apar pe site-ul apt Pescara ca zboruri "charter".
La OTP orele sunt aceleasi :
RVL PSR-OTP arr 18,55
RVL OTP-PSR depp 19,25

Pe de alta parte , IAS-TRN e din nou amanata, de data asta starul e pe 3 mai 2012. Cu alte cuvinte, incepe odata cu celelalte (IAS-MXP 30.04, IAS-FCO 1.05 si IAS-ORY 4.05).
 
Pentru IAS-TRN si IAS-ORY se pot achizitiona bilete doar începând din data de 10.06 ... pentru celelalte destinatii de la IAS nu se pot face rezervari ... ::)

As zice ca, desi zborurile PMF/PSR-OTP s-au efectuat de doua ori pâna acuma nu este realist ca aceasta companie sa poata rezista pe piata la cât haos e acolo.

Dar ... cine stie ... piata din România este din acest punct de vedere destul de "rezistenta" ... ;)
 
Se pare ca destinatia IAS a cazut definitiv ... nu se mai pot face rezervari pe nici o ruta de la IAS.