airlinestravel.ro

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,310
2,895
903
Aotearoa
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Aici va fi preluat feedul RSS de pe airlinestravel.ro.
De pe pagina "Echipa / Contact":
Încă din copilărie am avut înclinaţii spre tehnologie, ştiinţă, avioane, vapoare, calculatoare, iar pasiunea pentru IT&C s-a născut pe la vârsta de 12 ani, când am atins primul PC din viaţa mea. Totuşi nu am renunţat la celelalte pasiuni, doar că le-am lăsat într-o stare pasivă. Faptul că am început să zbor cu avionul m-a făcut să îndrăgesc şi mai mult aviaţia, industria aviaţiei şi am decis să-mi dau frâu liber pasiunii. Aşa că în februarie 2012 am publicat primul articol pe Airlines Travel, un site cu si despre avioane, companii aeriene, aeroporturi, turism cu avionul, informatii din domeniu.
 
TAROM lansează o promoţie dedicată copiilor. Copiii sub 12 ani care călătoresc însoţiţi de minim un adult, pe orice destinaţie externă cu plecare din România, operată de TAROM, vor beneficia

Continue reading...
 
Nu ţi-ai planificat încă vacanţele de anul viitor? Nu mai aştepta, pentru că Blue Air a lansat orarul de vară 2015! Fii primul care beneficiază de cele mai bune oferte

Continue reading...
 
Pentru că toamna se număra vacanțele de iarnă, Air France vine, începând din 10 Octombrie, cu o ofertă de nerefuzat. Astfel, în perioada 10-23 Octombrie 2014, Air France lansează o

Continue reading...
 
Pentru a spori interacțiunea cu pasagerii săi și pentru a-i inspira să descopere noi destinații cu ajutorul noilor sale vizualuri, Air France lansează și un concurs ”France is in the

Continue reading...
 
Pe 10 octombrie, în cadrul unei ceremonii ce a avut loc la Londra, Virgin Atlantic Airways a intrat în posesia primei aeronave Boeing 787-9 Dreamliner. Aceasta este prima companie aeriană

Continue reading...
 
Pe 9 octombrie 2014, Wizz Air l-a felicitat pe membrul cu numărul 500.000 al WIZZ Discount Club. Programul a fost lansat în martie 2011 şi a fost creat special pentru

Continue reading...
 
Un motiv în plus să zâmbiţi: orarul de vară Blue Air vine cu o nouă rută, Bacău – Liverpool! Din 31 martie 2015, fanii formaţiei Beatles sau microbiştii dornici de

Continue reading...
 
Compania Naţională Aeroporturi Bucureşti a înregistrat, în luna septembrie 2014, un trafic aerian de 829.396 de pasageri, cu aproape 9% mai mult faţă de aceeaşi perioadă a anului trecut. Numărul

Continue reading...
 
A doua nouă rută introdusă de companie la Sibiu în 2014 a aterizat oficial la SIBIU de la Dortmund, pentru prima dată duminică, 26 octombrie, orele 11:25, având un număr

Continue reading...
 
KLM, în parteneriat cu portalul de închirieri apartamente în regim hotelier Airbnb, lansează un concurs inedit prin care oferă câştigătorilor şansa de a călători la Amsterdam şi de a se

Continue reading...
 
Black Friday devine albastru, plin de REDUCERI pentru biletele de avion Blue Air, dar şi pentru serviciile adiţionale! Intra pe www.blueairweb.com si descopera promoţia specială: reduceri de până la 25%

Continue reading...
 
Blue Air este singura companie româneasca ce vă oferă în exclusivitate zboruri din Bucureşti direct în Milano (Linate), începând din 12 decembrie 2014! Alegeţi să zburaţi pe această rută premium

Continue reading...
 
Delta Air Lines a plasat o comandă fermă pentru 50 de avioane noi widebody de la Airbus: 25 de avioane A350-900 şi 25 de aeronave A330-900neo. Motoarele Rolls-Royce Trent 7000

Continue reading...
 
Wizz Air a anunţat astăzi, că pentru prima dată în istoria de 10 ani a companiei, a operat 100.000 de zboruri în 12 luni. Acest lucru reprezintă aproape 30 de

Continue reading...
 
Pachete pentru Revelion, sejururi pentru sezonul estival 2015, city break-uri, excursii de shopping etc. se numără printre ofertele reduse de către Happy Tour Group pentru Black Friday. Turiștii care vor

Continue reading...
 
Blue Air împlineşte 10 ani de la primul zbor! Cu ocazia acestei aniversari, mai jos aveţi 10 motive în plus pentru a zbura cu Blue Air: 1. reducere de 10%

Continue reading...
 
Pe 9 decembrie 2014, Banca Transilvania, în parteneriat cu AIR FRANCE KLM şi TAROM, a lansat Cardul BT Flying Blue. Produsul va aduce utilizatorilor diferite beneficii şi le va permite

Continue reading...
 
Anul acesta, Moş Crăciun vine cu promoţii atractive de la TAP Portugal. Aduce în dar tarife de sărbătoare pentru TOATE destinaţiile din portofoliul TAP. Aşadar, în 22 şi 23 decembrie, TOATE destinaţiile

Continue reading...