Amsterdam Schiphol (AMS/EHAM)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Foarte frumoase fotografiile. Si mie mi-a placut cel mai mult cea cu calul dar si cea cu DELTA. Mai rar prin RO. Pacat ca au renuntat la zborul de pe OTP.
 
La AMS te poti astepta la orice :)
 
Tura de la AMS din martie, de pe terasa cu 55mm :

delta-special.jpg


fokker100.jpg


ph-aom.jpg


ph-bff.jpg


ph-bqc.jpg


ph-bqh.jpg


ph-bxu.jpg


ph-bxu1.jpg


ph-kce.jpg


ph-kcf.jpg


ph-kcf-front.jpg


ph-kcf-ganz.jpg


ph-kcf-tail.jpg
 
Stickerul PhotoAvia de pe Schiphol Polderbaan are nevoie de un update.

IMG_20130304_153946.jpg


IMG_20130304_153952.jpg


Restul pozelor urmeaza...
 
Acum am ajuns acasa. Excursi de 2 zile pe malul marii.
 
cool! Eu as vrea maine sa ies la spotting. Ai mai avea chef? :) Mi-e indiferent unde.
 
Locked indoors. Am scapat 2 pachete (dhl/ups). Maine vin ambele iar, dar nu stiu ora.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
 
Nuclear Security Summit 2014

se va tine in Olanda, intre 23-26 Martie 2014.
Se asteapta sa participe reprezentanti din 53 de tari. Se estimeaza ca vor veni in jur de 40 de aeronave guvernamentale + bizjeturi.
Locatia pentru parcarea aeronavelor este batuta`n cuie. Este vorba despre renumita pista Polderbaan (18R/36L), care va fi inchisa.
Cei care trebuie sa isi programeze concediile din timp sunt rugati sa puna mana pe pix si hartie si sa completeze cererile de concediu :)

Cei care au de gand sa participe la o sesiune foto, sunt rugati sa ridice doua degete si sa isi strige numele cu voce tare.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Nu trebuie ratat acest eveniment! Voi face tot posibilul sa am liber atunci!
 
O zi de spotting sambata 31 Mai pe lumina buna. Aterizari pe Kaagbaan:





































 
  • 👍
Reactions: 4 users
Opa, cu ce ocazie?
 
Am bagat o zi de spotting cu un coleg de forum de la dus-spotter. A fost zi cu soare sambata. Am fost la aterizari pe Kaagbaan pana la 13. Dupa, taxiway spre Polderbaan pana pe la ora 17, dupa in parcarea de la Polderbaan pana seara. Anytime again! ;)
 
"Anytime" iti dau daca nu ma chemi.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Salutare,
avand ceva mai mult timp liber zilele astea, am mai reusit sa mai prelucrez din gramada de poze. O sa fie cam mult KLM, dar sper sa nu va deranjeze prea tare. Let it flow:













Premiera personala Air Malta retro


Transavia Gol hybrids






KLM-uri














KLM retro


Un marfar turco saudit




Va urma!
 
  • 👍
Reactions: 3 users