Animawings - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,970
3,439
303
59
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
animawingsb3je9.jpg

gasit în ofertele DERTOUR România curse aeriene operate vara viitoare de Anima Wings ...

ANIMA WINGS AVIATION S.A.


Sediu social: ȘOS. BUCUREȘTI-PLOIEȘTI NR. 42-44, CLADIREA B, ARIPA B1, BIROUL NR. 1, ET. 2, SECTOR 1, BUCUREȘTI






Stare firmă: În funcțiune din 17.07.2019

Dată înființare: 17 iulie 2019


CIF: RO41404510

Nr. înmatriculare: J40/9380/2019

EUID: ROONRC.J40/9380/2019


Obiect de activitate: Transporturi aeriene de pasageri (CAEN: 5110)

Capital social: 7.873.516 RON




ANIMA WINGS AVIATION S.A. nu figurează* la Ministerul de Finanțe cu informații de bilanț depuse.

* Verificat la 3 noiembrie 2019, 23:54




Informații despre TVA

Plătitor TVATVA la încasareSplit TVA
DA (din 9 octombrie 2019) NU NU
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 users
Anima =Suflet. Anima totusi suna mai bine decat Sufletu' Wings .
Eu as face o companie Chicken Wings SRL (si ma asociez cu KFC).:)
 
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 3 users
Oarecum ma mira ca deja Dertour vinde sejururi cu zboruri efectuate de o companie care ...O SA aiba avioane.
Doar daca aceste aripioare sunt fie o companie rebranduita ,fie filiala a altei companii.
 
Poate muta "divizia charter" pe alta firma. Mai ales ca CEO-ul a declarat recent ca mai bine zboara pentru ei decat pentru altii. In acelasi timp sunt niste bani de facut si in piata charterelor.
 
@alexxy @AIR06 exact la asta m-am gândit si eu când ai scris de adresa.

Si da, la pozitia pe piata si prestanta este greu de crezut ca Dertour contracteaza curse charter cu o companie aeriana nou înfiintata, daca treaba nu ar fi foarte serioasa.

Poate sunt implicati chiar si ei ... :rolleyes:
Post automatically merged:

Director: Antonio Stoian (fost director la Eurojet, Carpatair)
Administrator: Bogdan-Cristian Cirjeu
 
Last edited:
Conform statusurilor de pe linkedin,ambii sunt angajati inca la vechile locuri de munca,nimeni nu a actualizat pe Anima.
Post automatically merged:

AHA !
Bogdan-Cristian Cirjeu pe linkedin lucreaza la MCP Holding BV .Cine-s astia?
Description Change of name from 'Memento Group Holding B.V.' to 'MCP Holding B.V.'

Memento Group ? Christian Tour :angel2: isi ia aero-buse?
 
Last edited:
da ... interesant, banuiesc ca schimbarea de nume este ceva de genul "Memento Cristian Pandel" Holding ;)

Si la ambitiile lui, nu ar fi de mirare sa puna pe picioare, poate cu alti turoperatori împreuna acea companie de zboruri charter de care tot vorbeam noi ca lipseste probabil pe piata din România
 
  • 👍
Reactions: 1 user
De fapt cine putea pune o denumire atât de metafizica unei companii de zbor decât Christian Tour sau Basilica Travel?
Și cum firele cam duc la prima...
 
Baietii de la Boardingpass.ro sunt foarte rapizi, trebuie sa recunosc.

Sincer, nu am absolut nimic împotriva ca noi suntem o sursa de informatie pentru ei si din punctul meu de vedere nici nu trebuie neaparat sa posteze sursa.

Sigur, ar fi fost frumos, daca ar fi zis ca în urma unei informatii de pe forum.fly-ra.com au mai facut niste cercetari etc. ... dar ma rog, asta-i o treaba de bun simt si cum stim, acesta nu este obligatoriu.

Totusi, macar ar fi fost frumos (asa, ca un fel de recunostinta ca de aici au primit informatia initiala) sa ne împartaseasca si noua informatiile suplimentare obtinute ...

Cum eu nu sunt ranchinos, nu fac copy-paste ci va dau linkul catre informatiile suplimentare:


LE: acum vad ca este scris acolo mic Pont: fly-ra.com ... sincer, nu am vazut înainte ... daca a fost tot timpul acolo, îmi cer scuze pentru remarca dar mi-ar fi placut mai în clar, daca a fost pus ulterior: mai bine asa ;)

LE2: Mihai Panait de la Blue Air? ... :rolleyes:
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 5 users
Chiar este mic scris . Si cu un gri sters.
Data viitoare va scrie cu alb.
Am stat un minut pana sa gasesc referirea la sursa. :sherlock:
Post automatically merged:

@Thomas ,dintre zborurile pe care le vezi operate de catre Anima W ,vezi mai mult de un avion ca necesar operarii lor?
Or urma exemplul BUR?
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user
@AIR06 nu găsisem decât cele două zboruri indicate și de Bobon. Dar la câțiva turoperatori zborurile sunt indicate cu "TBA" sau "N001" sau altele ...
 
Animal Wings? :)
Din câte înțeleg, deocamdată îi zice Sufletu' Aripi.
Oare cum s-au pus de acord?
 
Daca dai click pe fly-ra.com, ajungi pe boardingpass/stiri :)
 
  • 🤣
Reactions: 1 users