Animawings - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Problema e ca pentru un singur zbor nu cred ca ar fi fost rentabil sa inchirieze un avion..
Pe de alta parte ma indoiesc ca vor vinde cat sa umple avionul, asa ca poate ar fi existat o varianta sa ajunga fara stop tehnic, dar cu un numar limitat de pasageri. Just my 2 cents..
 
In acest context escala=stop tehnic. Cred. Sau poate ai dreptate si m-am pacalit ,gandindu-ma direct la escala tehnica.
 
Au modificat din nou anuntul :). De data aceasta au fost mai exacti.
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
daca ne uitam la orarele curselor charter A2/AWG din vara, au nevoie de înca o aeronava
 
A rezervat cineva? E reliable sistemul de rezervare si plata?

LE: Am rezervat eu, merge totul ok :)
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user
De fapt ei planifica mai multe zboruri ,probabil in functie de charterele pe care le vor avea ,vom vedea cat de regulate vor fi acestea. Inclusiv CLJ-CND si BOJ.

 
  • 👍
Reactions: 1 user
Noutatea ar fi doar CLJ-CND, toate celelalte sunt chartere operate pentru Christian Tour în vara viitoare care se afla deja în vânzare.

O aeronava a lor va fi pozitionata de vineri seara (probabil, deoarece sâmbata dimineata primul zbor este CLJ-AYT cu decolare de la ora 06:00) si pâna luni la CLJ, când deocamdata cel putin este prevazut doar un zbor CLJ-CFU-CLJ cu aterizare la ora 10:25 la CLJ.

Eventual se mai adauga aici CLJ-CND-(evtl. XXX - CND)-CLJ ...

Deci vor avea zboruri de pozitionare vineri dupa masa OTP-CLJ si luni CLJ-OTP
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Conform BoardingPass, Animawings a anunțat chartere din București spre Phuket si Krabi, iar din Cluj spre Krabi. Toate cu stop tehnic la Muscat.


Zilele trecute vazusem pe pagina de instagram a celor de la Animawings doua story-uri in care anuntau chartere de Maroc si Kenya.

Viitorul pare promitator pentru compania asta..
 
  • 👍
Reactions: 3 users
@fishbed catre Maroc: OTP-AGA 21.08-30.10

CLJ - HKT (stop MCT) adica Phuket, nu Krabi (02.11.21-08.03.22)
 
  • 👍
Reactions: 1 users