Animawings - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@alexxy - Am uitat sa rad :))) Cand un turist primeste documentele de calatorie, se primeste direct de la furnizor un email cu informatiile utile ale acesteia (de la compania charter + voucherele de cazare/transfer). Astfel turistii au primit informarea inclusiv eu care stiam ca aeronava nu va avea suficient range ca escala va fi sigur la DWC. Daca tu ai vazut undeva ca m-am laudat, atunci ai niste probleme de perceptie si te invit sa iti pui niste ochelari extra, poate reusesti sa distingi mai bine!
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Hai sa oprim polemica asta ca e degeaba.
Cand Karpaten a schimbat compania aeriana de la ROT la BLA, cei de la BLA au intocmit programul. Iar programul era asta care s-a si executat.
Aici este totusi despre AWG, de aia zic sa terminam aici. Cautati in "Chartere din Cluj" ca am scris cu vreo doua saptamni in urma despre schimbarea ROT->BLA si care e orarul curselor la MLE. Inclusiv stopurile de realimentare.
 
@CalinCLJ dupa ce ma gandesc ca ai primit informatiile corecte, fata de cum au tratat agentiile situatia si informarea clientilor! Oricum complet irelevant topicul.
Post automatically merged:

@CalinCLJ ca idee - nu Karpaten a fost singurul TO, ci impreuna cu Dertour, P45, Amaryllis.
 
Last edited:
Devin companie aeriana in toata regula.

149293394_523564299041697_2844641039654052725_o.jpg
 
  • 👍
Reactions: 9 users
O alta noua destinatie de charter A2:

OTP - RAK (Marrakech): 31.03-12.05 și 21.08-06.11
 
  • 👍
Reactions: 4 users
Se pare din ce îmi dau seama ca le vor mai veni cel puțin un avion anul asta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Ma întreb totusi la aceste curse mai degraba regulate ce o fi în capul lor? Nu vorbesc de insulele grecesti unde vânzarile de locuri flight only desigur ca reprezinta doar un procentaj mic. Dar celelalte?

Ok, sigur, o parte din locuri cred ca le vinde CT cu pachete turistice, dar totusi ... absolut toate sunt operate în concurenta cu BLA (HEL) sau WZZ (BLL), respectiv cu ambele (CTA, VLC) sau cu WZZ si FDB (DXB).
 
  • 👍
Reactions: 2 users
De acord cu @Thomas . Ce asteptari sa ai de la BLL sau CTA? Concurate de WZZ? Din care unele destinatii 1xw :CTA ,VLC?
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Charter de Paste spre Seychelles + orar de zbor:
Dus29-04-2021OTP / Bucuresti Otopeni - Henri Coanda00:05JED / Jeddah King Abdul04:20A2 8006
Dus29-04-2021JED / Jeddah King Abdul05:20SEZ / Mahe Is. Intl12:20A2 8006
Intors06-05-2021SEZ / Mahe Is. Intl14:00JED / Jeddah King Abdul18:00A2 8007
Intors06-05-2021JED / Jeddah King Abdul19:00OTP / Bucuresti Otopeni - Henri Coanda23:15A2 8007
 
  • 👍
Reactions: 2 users