AtlasGlobal (KK/KKK)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

AM

Well-Known Member
Feb 13, 2012
667
338
63
41
Cluj Napoca
Cred ca e timpul sa le oferim un loc aici. Inca nu a aparut nimic in presa, deci, in premiera: Istanbul-Cluj, de patru ori pe saptamana, incepand din august. Turcii au descoperit ceva in Cluj, as vrea sa stim si noi ce :)
Dupa cum spuneam nu am nici un link, dar deja au fost in vizita in Cluj si asteptam sa vedem daca se concretizeaza ceva. Cam in 10 zile ar trebui sa apara si ceva oficial din partea lor.
 
  • 👍
Reactions: 4 users
sa vedem ...

deocamdata, saptamâna viitoare pe 10.06 începe lantul de chartere catre AYT (pâna pe 30.09)

de pe site-ul lor:

Atlasglobal_Map.png
 
A patra companie care zice că vrea să opereze la CLJ?
Sper să se concretizeze.
Acum Aeroportul tace mâc, cred că nu mai vrea să o ia peste cocoasă cu tot felul de anunțuri...
 
Corect, dar avand in vedere ca engleza este limba oficiala in aviatie...
Eu nu ma refer la referinta din romana ci la KKK, care pentru negri are ceva simbolistica mai ciudata.
 
Aia e o chestiune veche, probabil multi "african americans" (ca sa fim corecti pana la capat :)) nici nu au idee ce inseamna.
 
A patra companie care zice că vrea să opereze la CLJ?
Sper să se concretizeze.
Acum Aeroportul tace mâc, cred că nu mai vrea să o ia peste cocoasă cu tot felul de anunțuri...
oricum ... din moment ce au pus IST-CLJ pe harta or de rute regulate, pare relativ serios ...

dar oare chiar vor sa faca conurenta TK?
 
KK 6611 IST 10:10 - CLJ 12:00
KK 6610 CLJ 12:50 - IST 14:35


cu 321 luni, miercuri, vineri din 18.07

biletele sunt deja în vânzare, atât pe site-ul lor, dar si pe diverse site-uri (via momondo de exemplu).

Exemplu de pret, dus-întors cu toate taxele 18.07-22.07 via travel2be.com: 98,28€
[doublepost=1464990032,1464988388][/doublepost]desi TK le-a luat fata cu punerea în vânzare a biletelor pe ruta CLJ-IST, spre deosebire de ei, KK are bilete în vânzare inclusiv în orarul de iarna
[doublepost=1464990486][/doublepost]LE: am schimbat titlul, ideea lui @Mengelaus a fost desigur utila în sensul sa stie toata lumea despre ce este vorba, dar compania si-a schimbat numele, cel actual este AtlasGlobal

Of! Atunci va deschideti voi o bere daca vine cu A321. :p

pregateste pusculita, ca vin de 3 ori pe saptamâna cu 321 ... vremuri grele pentru tine :D
 
  • 👍
Reactions: 6 users
Awesome!! Daca pe 18 Iulie încep zborurile, ma voi duce la aeroport sa număr Paxii cursei inaugurale :)
 
@cristi_avb ... mersi pentru like, dar zic si eu asa doar ca între prieteni: daca dai copy-paste pe alte forumuri cu stirea mea nu e o rusine sa dai si sursa, o fac si altii si nu cred ca sunt mai putin apreciati din cauza asta pe SSC ;)
 
@cristi_avb ... mersi pentru like, dar zic si eu asa doar ca între prieteni: daca dai copy-paste pe alte forumuri cu stirea mea nu e o rusine sa dai si sursa, o fac si altii si nu cred ca sunt mai putin apreciati din cauza asta pe SSC ;)
@Thomas - imi asum greseala sa nu fi postat sursa forumului nostru! Nu a fost cu intentie.
 
@Thomas - imi asum greseala sa nu fi postat sursa forumului nostru! Nu a fost cu intentie.
totul ok, ziceam si eu doar asa :)

cred ca ma cunosti destul de bine aici de pe forum ca nu alerg dupa faima sau aprecieri, dar îmi place sa fie respectate anumite principii de bun simt :)
 
Sa ma dumiresc si eu cu o chestie: care-i faza cu AtlasGlobal, ce aduc ei in plus ? Din ce vad, au destinatii destul de "ciudate", nu opereaza pe OTP, nici pe BUD, de fapt in zona noastra de Europa, doar Lviv si Chisinau i s-ar mai adauga Clujului. Chiar nu pot sa inteleg care ar fi piata tinta... Si mai ales cu A321...