• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,983
2,393
203
Constanta
Pe Digi24 s-a anuntat aterizarea de urgenta a cursei OTP-CGN la TSR. Probleme cu presurizarea.
107 pax .[DOUBLEPOST=1411978243,1411976674][/DOUBLEPOST]Legat de acest incident, purtatoarea de cuvant a aeroportului TSR e intrebata in direct la Digi24 ce tip de avion Boeing e implicat in incident . Bineinteles ca habar nu avea!!! Era si grea intrebarea ,mai ales tinand cont de flota "pestrita " a BMS si de faptul ca obiectul de afla la ei in curte ,deci teoretic usor de "identificat".

Acum cativa ani fix aceeasi faza, insa cu WZZ: iarasi purtatoarea de cuvant a aeroportului TSR nu stia ce tip de avion era implicat.:cow:

Te sperii cat profesionism este la stat . Sunt sigur ca a fost un concurs pt acel post iar persoana cea mai capabila l-a ocupat !

• 👍
Reactions: 2 users

Gelu

New Member
Jul 9, 2014
7
0
1
56
"Un avion low cost care s-a depresurizat în timpul zborului a fost nevoit să revină la sol, și să își oprească drumul. Aeronava, care decolase luni dimineață de la București cu destinația Koln, a fost adusă la aterizare în condiții de siguranță, la Timișoara, dimineața aceasta."

Trecand peste exprimarea " avion low cost " ...

si sursa : http://www.evz.ro/avion-cu-160-de-p...n-timpul-zborului-cum-a-fost-adus-la-sol.html

Last edited by a moderator:

cocolino

Active Member
Apr 2, 2013
122
59
43
47
Nisa
Era YR-BAG cel care s-a "dezumflat"...
Putea sa zica: "unu' alb cu scris albastru si mai mic decit alea mov". :)

Faza imi aminteste de o sedinta de comitet director in care directorul de marketing, foarte nervos, s-a adresat tipei de la comunicare (din aceeasi categorie cu cea de la LRTS): "cum naiba comunici tu ca tot timpul ai gura plina?!"...

• 👍
Reactions: 1 users

danielionutb

Well-Known Member
Mar 5, 2014
861
368
63
27
Bucuresti
Eu nu inteleg cum naiba poate sa zboare daca nu 100% capabil? E incredibil jur si mai ales YR-BAG e din seria 500 si e foarte vechi ...

L.E: Se pare ca un senzor din cockpit a indicat ca este o depresurizare la avion..

Last edited by a moderator:

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,212
2,487
303
55
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
Doamne ce limbaj ... am dat o cautare pe Google sa vad cine naiba poate sa scrie asa ceva: Georgeta Petrovici de la Evenimentul Zilei ...

- avion low cost
-si sa îsi opreasca drumul (cu virgula în fata)
- a fost adusa la aterizare

deci daca pentru cineva ca mine a carui limba materna nu este româna suna ca naiba ... si te gândesti ca EVZ este totusi unul din liderii de piata si nu un ziar local ... incredibil!

neagu_laurentiu

Active Member
Jul 3, 2013
205
27
28
Eu nu inteleg cum naiba poate sa zboare daca nu 100% capabil? E incredibil jur si mai ales YR-BAG e din seria 500 si e foarte vechi
Sunt avioane si mai vechi apte de zbor, cat timp sunt facute verificarile, reviziile, totul e conform manualului atunci nu-s probleme. Incidente pot surveni si la cele mai noi.