AviroAir (--/AVW)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,977
3,443
303
59
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Deja cunoscutul Aurel Bitianu (Mia Airlines, Valahia Air) este manager, AOC-ul este obtinut recent si prima aeronava este un BAe 146-300 înmatriculat YR-AVR.

Cine are mai multe detalii sa dea de veste ...

Welcome to AviroAir Airlines! Enjoy the flighs!
[DOUBLEPOST=1438109695][/DOUBLEPOST]
Aviro Air intends to provide VIP and Charter flights under EASA certification and AOC
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 users
Cred ca BAe-ul este cel de pe Baneasa, stiu ca e unul acolo care apartinea daca nu ma insel de Titan Airways si e de mult timp pe BBU.
 
La Trieste astazi. Stie cineva ce se intampla cu el ?
13620798_1211294165570717_4765981160853206734_n.jpg
 
Din cate stiu Aviro trebuia sa zboare pentru Soleair ,cu echipaj italian:
SoleAir e Aviro Air, hanno siglato un accordo commerciale di rappresentanza con gestione
diretta, trattasi di un BAE 146/300 da 112 Y, ideale per operare su piste con limitazioni operative a pieno carico.
A partire da maggio 2016 questo aereo sarà basato in Puglia, con equipaggi Italiani.
soleair
 
Pleacă sau a venit din cursă...l-am văzut acum câteva minute pe platforma de la terminalul sosiri...mai sunt acolo un Ryanair și Pegasus...
 
The Broker PeopleFly and the airline Aviro Air, the airport of Trapani Birgi, with effect from 28 October next, will start with commercial operations of charter flights for these destinations:
Trapani – Barcelona
Trapani – Paris Orly
Trapani – Rome Fco
The flights made by the operator Aviro Air, will be operating with Aircraft BVA 146-300 from 112 seats, an aircraft turbo jet, cozy, comfortable and fast.
PeopleFly
 
Lol... People Fly? Aia we rupeau gura târgului?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
no unde sunt aia de ziceau ca astia sunt niste tepari ... (ma refer la PeopleFly)?

uite ca totusi opereaza
 
De la "totusi" pana la ce promiteau e cale lunga.
 
PeopleFly ...dar cam rar. Urmatorul zbor TPS-OTP e programat in28 februarie. Nici celelate zboruri de la TPS nu se simt prea bine :TPS-BCN si TPN-FCO reincep la sfarsitul lui martie.