Baza Aeriana Campia-Turzii (LRCT)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Fain, cu ce ocazie?
 
Vreau să le mulţumesc lui Bogdan (ratus), Marian (abrazivu), lui George Moldovan şi tuturor celor de la Baza 71 Câmpia Turzii pentru oportunitatea de a participa la o zi de antrenamente de zi şi de noapte.

Sper să le pot răsplăti încrederea şi bunăvoinţa prin fotografii.

Nu în ultimul rând trebuie să mulţumesc piloţilor şi personalului tehnic fără de care nu am putea vedea aceste păsări pe cer, nu le-am putea auzi sunetul asurzitor al motorului în forţaj, nu ne-am putea mira cât de silenţioase sunt atunci când nu se avântă spre înălţimi, nu ne-ar tresări inima când trec prin faţa noastră la joasa înălţime cu forţajul cuplat pentru placerea noastră şi nu am avea cu ce să ne chinuim să fotografiem :).

Nu este cel mai mare vânător, nu este cel mai frumos dar întotdeauna îţi arată că ar vrea să lovească la o categorie superioară, aşa cum ne-a arătat la Kecskemet şi la Radom. Pe lânga asta, unul avem şi trebuie sa ne mândrim cu el şi în special cu cei ce îl strunesc şi îl îngrijesc.

Dupa lupte grele cu balansul de culori, cred ca pot sa va prezint versiunea finala a acestei poze. Sper sa va placa şi promit să vă mai arăt câteva de la această ieşire.

 
Romanian Air Force, Mikoyan-Gurevich MiG-21UM Lancer B, 9516, (cn 516953016)

ieb4.jpg
 
Salutari,
Am avut ocazia sa revin pe Baza 71 cu ocazia unui zbor mixt.
Intotdeauna cand ajung acolo, ma simt onorat ca sunt primit printre ei.
Le multumesc ca ne primesc din cand in cand pentru a arata lumii ce fac ei acolo in fiecare zi.

Am incercat sa ies putin din standardul a.net cu pozele. Sper sa va placa macar unele.

1.


2.


3.


4.


5. Avion si unghi putin diferit:


6.


7.


8.
 
  • 👍
Reactions: 7 users
Pe Tonta nu l-ai prins in F16?
 
  • 👍
Reactions: 1 users
OK, mersi de informatie. Nu mi-am dat seama ca el este.