Baza Aeriana Campia-Turzii (LRCT)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Wow, mersi pentru poze.
 
Toate pozele postate la secţiunea asta sunt frumoase, dar prima poză postată azi de Raduq e superbă!
 
WTF, nu au tras dupa voi?
Superbe poze bajetii!
 
Merci, ma bucur ca va plac :)
Mai adaug cateva de la exercitiu..
imgp3801.jpg


imgp3877z.jpg


imgp3810.jpg


imgp4140nn.jpg


imgp41591.jpg
 
Duminică, 21 iulie, orele 11.00-14.00, Ziua Porţilor Deschise la Flotila 71

Duminică, 21 iulie, orele 11.00-14.00, Ziua Porţilor Deschise la Flotila 71 Aeriană Câmpia Turzii „General Emanoil Ionescu”, zboruri demonstrative cu aeronave civile şi militare, exerciţii aeriene tactice cu MiG-21 LanceR şi IAR-330, lansări paraşutişti, expoziţie aeronave.

sursa: http://www.roaf.ro/ro/presa/displayCOM.php?cod=260
 
Se va intra preferential?
Si/sau de la poarta pana la pista se merge pe jos kilometri :)
 
Va fi acces pentru oricine doreste , fara control de securitate, la fel ca si la Zeltweg.
In fiecare an , cand s-a tinut , a fost acces cu masina personala in baza, aproape de taxiway, fiind organizate locuri de parcare.
Speram ca si in acest an va fi la fel.
 
Mea culpa.
Parca tineam minte ca au fost probleme in trecut. Nu te lasau cu masina proprie, etc.
Sper sa aveti vreme faina.
 
Va urez vreme buna, turbine galagioase si cadre militare cooperante. Ca fotografii stiti sa faceti.
Eu din pacate voi lipsi, am un botez programat de doua luni si mutarea asta de pe 20 pe 21 mi-a picat foarte prost si nici nu vreau sa las bebica nefotografiata profesional.

Toate bune, astept cu drag impresii!
 
Faina vreme, "faina" poze.