Din cate observ pe radar , nu se poate ateriza pe Baneasa, probleme meteo oare ? sunt redirectionate cursele WZZ
Se pare ca se pune in discutie redeschiderea aeroportului Baneasa pentru curse regulate de pasageri. Cel putin asa zice acest articol de pe Romania Libera:
Mai multe avioane decât pasageri pe Aeroportul Băneasa. În același timp, Aeroportul Henri Coandă Otopeni devine din ce în ce mai aglomerat | Romania Libera
news.roVulpescu, Romaero: Am propus să punem la dispoziţie un teren de peste două hectare pentru un terminal nou la Aeroportul din Băneasa