BIAS 2013

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Nice, mersi pentru poze.

Cine este acasa, are o antena parabolica si vrea sa savureze BIAS, poate sa intoarca antena catre satelitul Eutelsat 16A pe 16E, sa tuneze pe frecventa 12626, polarizare V, SR 4420 si sa savureze feedul, fara comentariile expertilor de la TV.
 
Frumoase poze, abia astept sa vad si pozele facute azi.

Damm, n-am antena satelit. :(
Pacat ca nu transmit undeva pe net daca tot au acolo un car de emisie si filmeaza tot spectacolul. Nu cred ca i-ar fi costat mult un upstream de 2000kbps catre un datacenter sau un site gen ustream/livestream, eventual niste spoturi intre evoluti sa mai ciupeasca ceva $$$.
 
Pe satelit feedurile nu sunt criptate. Pe net, nu se prea fac feeduri. Din cate stiu, doar Digi face feed pe net - inaccesibil de noi -, perntru ca au retea de mare viteza in toata tara.
Nu cred ca vei vedea vre-un post de TV sa urce doar feedul pe ustream, pentru ca pe feed nu sunt reclame, nu sunt comentatori, etc. Este materialul brut.

Cam toate airshowurile au transmise in direct pe site, dar la noi .... "mie ce imi iese, ca imi mananci din banda?"
Site-ul BIAS este un dezastru.
 
Pentru aceeasi marie sub alta palarie (Radu? OOVNI)

Jos palaria si calcat pe ea ... calitatea pozelor 10, simtul artistic 10 ;D Nu ne este rushine cu ele ... ;) Keep ‘em coming, we love to see them. ... 8)
 
salutari! pun si eu o prima serie de poze de pe 27 iulie 2013:





































 
Faine Ziggy, thx 4 sharing! Lasa ca-ti arat cum merge abloadu ala! ;)
 
Nu prea ai" somat" prin tara!!!! Pleci cu amintiri frumoase!!
Asteptam din germania!!
 
Revin cu poze de la BIAS, sper ca de data asta să meargă :)
Zsolt, poţi şterge te rog postul meu anterior cu pozele de la BIAS afişate în thumbnail? Eu nu găsesc opţiunea de şters :(






















Post Merge: [time]1377019027[/time]



























Post Merge: [time]1377019326[/time]











































Post Merge: [time]1377020329[/time]








































Post Merge: [time]1377020613[/time]










































Post Merge: [time]1377020820[/time]




































 
Multumim pentru efort ca ai impartit aceste poze minunate! Ai prins f bine Alphajet! :)