• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Blue Air - discutii

D

Deleted member 13561

Guest
Și Tel Aviv. Cel puțin așa ziceau pe social media.

Sent from my iPhone using Tapatalk

D

Deleted member 13561

Guest
A mai văzut cineva promoție cu -20% la Blue Air?
e8e076b0a78ec90b77c7828dd91db54f.jpg

Perioada de calatorie este 5 august 2016 – 25 martie 2017. Promotie disponibila intre 5-7 august 2016.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Cum sa postezi video cu adresele de mail ale participanților la un concurs?
În Germania s-ar fi ales cu un proces, amenzi, despăgubiri, etc.

Sincer, nu știu cum e treaba la butoane la BMS, însă PRul lăsa de dorit, în unele cazuri.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

• 👍
Reactions: 1 users

Klausenburg

Well-Known Member
Ce s-a intamplat cu oferta cu un bagaj de cala si snack gratis pe CLJ-OTP ? Tocmai am simulat o rezervare si bagajul de cala este 133 RON iar meniul la alegere inca 30 RON... Au renuntat la aceste facilitati ?

D

Deleted member 13561

Guest
Este vorba probabil de bagaj suplimentar si meniu la alegere. Iti dai seama ca meniul standard este compus dintr-un sandwich. Daca vrei ceva de fițe (LOL) platești domle...

• 👍
Reactions: 1 user

Dorin

Well-Known Member
Ce s-a intamplat cu oferta cu un bagaj de cala si snack gratis pe CLJ-OTP ? Tocmai am simulat o rezervare si bagajul de cala este 133 RON iar meniul la alegere inca 30 RON... Au renuntat la aceste facilitati ?
N-au renuntat. In cel mai rau caz e o eroare in sistem. Si eu am patit-o. Am facut o rezervare pentru un prieten, i-am sunat si mi-au spus ca e sigur un bagaj de cala inclus, chiar daca pe boarding pass apare '0 bagaje de cala'.

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
N-au renuntat. In cel mai rau caz e o eroare in sistem. Si eu am patit-o. Am facut o rezervare pentru un prieten, i-am sunat si mi-au spus ca e sigur un bagaj de cala inclus, chiar daca pe boarding pass apare '0 bagaje de cala'.
0 bagaje de cala , inseamna bagaj de cala gratuit, ce vei achizitiona extra o sa-ti apara pe boarding-pass : 1, 2, samd.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Au inventat macaroana, adică 0 =1. Asta lăsa loc de discuții dacă dai de cineva "în training" la boarding, care nu cunoaște procedura, și are chef de discuții exact când tu ești în grabă.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

danielionutb

Well-Known Member
Am o intrebare. Daca efectuez check-in-ul in aeroport la Nisa mi se va percepe o taxa? Stie cineva politica companiei cu privire la check-in-ul efectuat in alte aeroporturi?
Multumesc.

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
Am o intrebare. Daca efectuez check-in-ul in aeroport la Nisa mi se va percepe o taxa? Stie cineva politica companiei cu privire la check-in-ul efectuat in alte aeroporturi?
Multumesc.

Check-in-ul este mocca peste tot in reteaua lor.

• 👍
Reactions: 1 user

sorin

Well-Known Member
Nici din Cipru vestile nu sunt bune, dupa aparitia a doi concurenti redutabili. Chiar daca nu sunt un cash-cow, astfel de piete nisa, cum sunt pentru BMS Italia si Cipru, sunt bune pentru ca aduc un profit care poate fi util pentru a compensa ceva din rezultatele nesatisfacatoare de pe rutele slabe. Cam ce facea Taromul cu internele pana la aparitia concurentei.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Se va descurca BMS . I-a avut si inainte concurenti pe RYR si au gasit modalitati si rute pentru a se dezvolta acolo si ,cred ,fac chiar bani buni pe acele rute dupa LF si preturi ,mai ales pe TRN.