• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Blue Air - discutii

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
zborurile interne sunt operate 15.06-15.09, cele externe din 27.04

la cele de mai sus se mai adauga si BGY:

miercuri si duminica:
0B411
CND-BGY - 07:00-08:30
0B412
BGY-CND - 09:15-12:45
[doublepost=1473081358,1473080703][/doublepost]
Daca din 30.10 se deschide baza la CLJ nu ar mai trebui anuntate niste rute?
baza este cu program destul de lejer, cu ceva timp între zboruri (1:20 - 2:00h de la returul din DUB/LPL/BHX) si pâna la plecarea cursei spre OTP ... nu-mi dau seama care este planul acolo ... daca era doar un pic mai mult ar mai fi încaput de exemplu o cursa zilnica la BUD (care cred ca ar merge).

Ce se întâmpla cu aeronava din 30.10-16.12 (când e programat startul BHX) între orele 09:10 si 19:00 în zilele de 1,3,5 este deocamdata o enigma ...

• 👍
Reactions: 2 users

sergiu

Member
De asta am intrebat pentru ca nu pusca intre 30.10 si 16.12...

Si parca CLJ-OTP e doar cu 12 frecvente pe saptamana...in cele doua zile aeronava va sta parcata la CLJ?

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
De asta am intrebat pentru ca nu pusca intre 30.10 si 16.12...

Si parca CLJ-OTP e doar cu 12 frecvente pe saptamana...in cele doua zile aeronava va sta parcata la CLJ?
Nu va sta aeronava. Urmeaza sa anunte si aici ceva rute noi. Momentan se lucreaza intens la orar.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
BMS ar putea sa mai lanseze in curand o ruta de pe CND:
A third international link to either Brussels or Stuttgart will be added as well, but both are still being reviewed to discover which is the most desirable. The investigation to finalise which is the best option is currently being discussed with various tour operators Blue Air can confirm to anna.aero.
anna.aero

• 👍
Reactions: 1 user

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
Avem spatii libere la baza din CND :
- luni, la revenirea din OMR de la ora 16:00 pana seara tarziu
- marti, la revenirea din FCO (14:05- pana seara)
- joi, la revenirea din CLJ (17:30- pana seara)
- vineri, la revenirea din TSR (18:00 - pana seara)

• 👍

defence

Well-Known Member
fly-ra 2017
Aș vrea să știu dacă se vor vinde zboruri OTP - IAS - CND sau OTP - CLJ - CND. Eu chiar sunt interesat :D

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Avem spatii libere la baza din CND :
- luni, la revenirea din OMR de la ora 16:00 pana seara tarziu
- marti, la revenirea din FCO (14:05- pana seara)
- joi, la revenirea din CLJ (17:30- pana seara)
- vineri, la revenirea din TSR (18:00 - pana seara)
câteva din acele spatii ar putea fi folosite si pentru curse charter la TLV de exemplu, nu neaparat pentru curse de linie

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
câteva din acele spatii ar putea fi folosite si pentru curse charter la TLV de exemplu, nu neaparat pentru curse de linie
Blue Air’s new routes from Constanta will face no direct competition. The airline tells anna.aero that it is committed to investing significantly in the Constanta region over the next few years, by stimulating both the market and Romanian tourism. Blue Air already operates to Constanta with a twice-weekly connection to both Milan/Bergamo (launched 2 May 2015) and Athens (4 June 2016) respectively. Looking at the airline’s current online timetable, Athens is not bookable for S17. What should also be noted is the fact that Blue Air will introduce charter flights to Tel Aviv, Bratislavaand Beirut from Constanta in June next year. Overall, the airline will operate around 100,000 seats during S17 from its new Constanta base.

• 👍

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
:BangHead::facepalm:

exista o vorba în germana ... "wer lesen kann, ist klar im Vorteil" :bash:

adica ceva de genul ca "cine stie sa citeasca, este avantajat în mod evident":rolleyes:

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Baza de la CND va fi seasonal?
nu prea cred ... dar zborurile interne vor fi operate doar seasonal ... sigur, se pune întrebarea daca aeronava parcheaza la CND în afara perioadei 15.06-15.09 în intervalele orare respective ...

CalinCLJ

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Imi place.... e o miscare logica si facuta cu destul timp pentru a intra in ofertele operatorilor turistici pentru 2017. Alese bine si destinatiile interne. pentru cele externe vad doar ca deocamdata ATH si LCA nu apar si la anul. BGY, FCO si BVA par ok.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Imi place.... e o miscare logica si facuta cu destul timp pentru a intra in ofertele operatorilor turistici pentru 2017. Alese bine si destinatiile interne. pentru cele externe vad doar ca deocamdata ATH si LCA nu apar si la anul. BGY, FCO si BVA par ok.
Asa este, si BMS surprinde placut in continuare, devine un brand cjiar in toata tara

Klausenburg

Well-Known Member
Chestie interesanta, ininte se oferea doar transfer cu autocarul la/de la Constanta. Azi, vad ca se asigura (si deci a devenit destinatie Blue Air) si la Brasov. Deci, ce mai zicem @bv01 ?

• 👍

EI-DAC

Well-Known Member
Urmează Oradea – Torino?

„Pregătirea acestui proiect a început cu un an în urmă, când, alături de Asociația Litoral Delta-Dunării, am inițiat discuții concrete, pentru deschiderea de noi zboruri interne care să susțină dezvoltarea turistică, cu Tarom și Blue Air. Apreciem și ne bucurăm de cooperarea și deschiderea conducerii Asociației Litoral Delta-Dunării în acest proiect, și ne bucurăm că începând din aprilie 2017, drumul spre litoralul românesc va fi mult mai scurt pentru cei din regiune, inclusiv Ungaria, la fel cum Oradea și Băile Felix nu vor mai fi la 14 ore distanță pentru cei care își doresc să ne viziteze. Fără colaborarea, sprijinul și efortul comun, acest proiect nu s-ar fi putut realiza. De asemenea mulțumim companiei Blue Air pentru profesionalismul și deschiderea de care au dat dovadă. Suntem convinși că vom putea colabora și pentru dezvoltarea unui flux turistic pe zborul de Oradea-Torino pe care-l vor opera în curând de pe Aeroportul din Oradea”, a declarat Mihai Jurca, directorul APTOR.
http://www.bihon.ro/vara-viitoare-me...stanta/1691714

• 👍