Blue Air - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Ce calici...nu mai au bani nici de aer ! Li se desumfla si avioanele! De fapt toata compania e un balon de sapun! Se scufunda planetaaaa ! :eek:
 
Nu pot sa nu leg evenimentele de genul asta la BMS de aparitia relatarilor privind lipsa fondurilor pentru achizitionarea pieselor si agregatelor de schimb

O acuzatie destul de serioasa care in mod normal ar trebui sprijinita cu niste dovezi. Macar sa vedem si noi unde sunt relatarile respective si cat de credibile sunt. Totusi aici nu suntem pe Cancan ...
 
  • 👍
Reactions: 1 user
am auzit și eu despre astfel de probleme, însă cu câteva luni în urmă, recent pare că s-au mai redresat, au însă în continuare probleme cu tehnicii care sunt prea puțini, au plecat o grămadă...
 
O acuzatie destul de serioasa care in mod normal ar trebui sprijinita cu niste dovezi. Macar sa vedem si noi unde sunt relatarile respective si cat de credibile sunt. Totusi aici nu suntem pe Cancan ...
Eu nu acuz pe nimeni, am preluat o informatie de pe aeronews parca. Okay, bun, nu se verifica, insa avem alta, potrivit postului de mai sus tehnicii pleaca probabil la salarii mai mari, undeva la un MRO prin Europa.
 
S-a mai discutat "mesajul"
1 . Nu se stie daca respectivul chiar este angajat BMS
2. In ce pozitie este in firma si daca intradevar cunoaste problema ,are acces ca sa stie el cati bani sunt sau nu disponibili pentru piese sau,este un nea Gica care-si da cu parerea.
 
@AIR06 Daca citeai cu atentie mesajul, realizai ca este angajat Blue Air. Iti confirm eu ca stie despre ce vorbeste.

Bine, asta era acum o luna, depresurizarea a avut loc acum cateva zile. Poate le-au venit piese intre timp, mai stii?
 
Wow what a lie. The screenshot you made is if I remeber right from Blue Airs FB page.... Why do you need to lie?

It's not at all a lie, it's a message I've received one month ago after Blue Air has announced the buying of Air Moldova.
If you believe it, all good. If you don't, the same. I'm not wasting my time trying to convince you. ;)

@Martiniaviation If there's also a message like this on Blue Air FB page, then there are 2 persons telling the same thing. ;)
 
Citisem postarea in original pe FB . Era una din cateva zeci.
Faptul ca isi da cineva cu parerea ca si cum ar fi angajat acolo nu implica ca si este. Si chiar daca ar fi fost angajat nu inseamna ca si are datele necesare ca sa vorbeasca chiar in cunostiinta de cauza.
Pe FB se scriu multe. Nu inseamna ca trebuie sa si credem.
 
Nu e cazul sa te obosesti sa ma convingi pe mine personal. Dar nici sa publicam parerea unui nea Gica de pe facebook ca pe o realitate.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Nu e cazul sa te obosesti sa ma convingi pe mine personal. Dar nici sa publicam parerea unui nea Gica de pe facebook ca pe o realitate.

Repet: e afirmatia unuia care lucreaza la Blue Air si care stie despre ce vorbeste, nu e deloc Nea Gica. Again, crezi sau nu!
 
Treaba ta. Eu spuneam mai sus (reciteste) ca screenshot-ul este dintr-un mesaj primit de mine, nu o cugetare pe Facebook. ;)
 
Buun ,tu sustii ca este o sursa de-a ta adanc infipta la BMS . Desi imi amintesc cand am citit"cugetarea "pe FB.
Din pacate ,este de notorietate ca Aeronews s-a inselat in mod repetat cu "previziunile" despre BMS ,deci calitatea informatiilor (daca sunt) venite dinspre BMS este proasta spre foarte foarte proasta.