• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Cristisor

Well-Known Member
Dec 22, 2014
1,438
575
113
33
Iasi
Documentul care anunță colapsul la Aeroport

Documentul arată negru pe alb că situația financiară este dezastruoasă, în condițiile în care Blue Air nu a mai plătit taxele aeroportuare de 9 luni. Întrebat de gravitatea situației, președintele CA, Mitică Rebegea, admite că informația e reală și, la extreme, nu exclude rezolvarea printr-o măsură drastică: reținerea la sol a unui avion al companiei Blue Air.

Mitică Rebegea spune că Aeroportul a deschis patru procese procese la Tribunalul Iași pentru recuperarea celor 14 milioane de lei datorate de Blue Air. Șeful CA al RA Aeroportul susține că relația cu Blue Air este bună, dar există unele dificultăți cu redresarea companiei, aflată sub presiune în urma asocierii cu germanii de la Zeitfracht, care au cumpărat 10% din acțiuni.

• 🤣
  • 👍
Reactions: 1 users

AndreiX

Well-Known Member
Nov 16, 2016
848
348
63
Bacau
Avem vreun blueair-ist cu acces la sistemul de rezervari? Am un bilet cumparat cu air italy operat de bms si nu pot sa imi cumpar loc pt ca nu am booking no de bms :(((

ckristi

New Member
Aug 28, 2017
9
7
3
47
Botosani
Suni la ei si-ti vor da un cod de rezervare de bms. Asa am patit si eu cand am fost Iasi-Roma cu.... Alitalia

Last edited by a moderator: