• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Andrei M

Member
Nov 14, 2016
75
61
18
30
Oradea
Ar fi drăguț sa vedem cum se sparge monopolul Tarom (din nou) pe OMR și sa vedem avioane ale BMS. Dar după cum se vede, nici o mișcare. Cei din noul CA al aeroportului, împreuna cu președintele (Dl. Gheorghe Racaru) parca sunt amorțiți.

bluesky

Member
Mar 7, 2016
53
71
18
48
bucharest
Ma iertati, poate mi-a scapat: YR-BMD a plecat din flota? Il vad acum plecat de la BGR (Maine) spre... undeva :)

In topicul unei alte comanii aeriene din Romania, am scris ca pe aeroportul din Castellon / Spania, o companie britanica dezmembreaza avioane.

Ei bine, la inceputul saptamanii trecute am revenit pe acel aeroport dupa 7 saptamani si am avut o mare surpriza sa vad un avion de la Blue Air, din care nu mai ramasese decat fuselajul ( teava goala, nu mai era nimic in el ), aripile si coada, restul fiind deja dat jos urmand ca in perioada urmatoare sa fie adunat cu matura...

Ma gandesc ca, ar fi BMD ul dar nu stiu sigur sau poate o fi alt avion care a fost in flota Blue Air, oricum nu mai avea inmatriculare, desenul pe coada si nici numele companiei, l-am recunoscut dupa " valul " albastru de pe fuselaj.

• 👍
Reactions: 1 users

Cumulus

Well-Known Member
Nov 21, 2017
545
592
93
LRCL
YR-BML a avut astazi un aborted takeoff la CLJ (12feb2020). Zbor 0B3755 CLJ-DUB

• 👍
Reactions: 1 users