Blue Air - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Cand va pleca conducerea SBZ, atunci vor mai veni curse noi. Pana atunci SBZ risca sa nu aiba nici chartere pentru vara 2015.
Nu pot aprecia exact ce se întâmpla, dar faptul ca nu s-a anuntat preconizata cursa BGY-SBZ si cel putin pâna la ora actuala s-au pus în vânzare pachetele cu curse charter de pe mai toate aeroporturile si de catre cam toti turoperatorii ... iar aici SBZ nu apare deloc ... mda, se pare ca acolo exista niste probleme ...
 
15/12 TRN-CTA 151/156
16/12 TRN-CTA 149/156
(Sursa: site Blueair)


Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Deja a inceput sezonul de sarbatori. Nu mai e chiar low season.
 
O noua ruta: OTP-FLR, 3xw . Inca nu a fost incarcata. Operata cu 733.
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 4 users
YR-BAS care era operat de BMS pt ISS pe rutele dinspre TRN catre NAP si TXL s-a intors pe 16 pe OTP ,azi operand rute BMS de FCO si LTN.
Momentan nu a plecat alta aeronava catre TRN pt a-l inlocui.
 
In motorul de rezervare BMS a fost incarcata ruta CND-BGY ,fara insa a se putea inca achizitona bilete . :)
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Atata timp cat sunt rute care merg f bine de la SBZ iar subventiile sunt aprobate de UE ceea ce cred eu este ca la SBZ nu conducerea este problema. Companiile probabil vor sa nu plateasca mai nimica pentru a opera zboruri. Eu unul nu sunt deacord sa se plateasca din banii mei ca sa aiba companiile profit cat mai mare. Sa se multumeasca cu o marja de profit mai mica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nu inseamna ca nu pot exista ambele rute de BGY (SBZ si CND) . Oricum CND erau mai amarati . :)
 
Oricum ar fi, adevarul este mereu la mijoc. Uitandu-ma peste Facebook-ul Blueair am dat peste urmatoarea intrebare de acum 3 ore.
Screenshot_2.jpg
 
Este o replica standard la orice crerere de ruta noua . Si daca ceri cursa BMS CSB-HKG acelasi raspuns o sa-l primesti. Nu stiu cine raspunde pe FB dar nu este obligatoriu sa fie la curent cu noutatile operative . De exemplu ,la lansarea rutei TRN- CTA habar nu aveau de ea.
 
  • 👍
Reactions: 3 users