Blue Air - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Asta pentru care zbor este?
Is curios ce imi aloca mie pe CGN - SBZ. Pana acum suntem 4 care zburam pe acest zbor, fiecare cumparand bilet separat. Trebuie sa imi fac rost de un hotspot mobil, sa fac un wifi in avion, sa putem comunica ;)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Corect. Însă e de apreciat gestul și în final explicația. Care în sinea ei arată că sunt mai prietenoși. Adică cumva își bat capul (chiar dacă manual) sa așeze alăturat pasagerii de pe aceeași rezervare.

@Zsolt OTP - CGN.
Dar nu este o problemă pentru mine să rezerv pentru SBZ - CGN în cazul că ne hotărâm.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Spotter alert! Maine, YR-BME va ajunge la Iasi, Sibiu si Stuttgart. Get your cameras ready!
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Vreun nr de zbor avem?


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
De venea la CGN, faceam o exceptie (de ziua mea) si ma lipeam de gard ;)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
pai nu prea are cum sa zboare decât OTP-STR-SBZ-STR-OTP-IAS conform celor spuse de @dxb777 deci uita-te si tu în orar :D
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Eu mă gândeam că-l scot ca pe maimuță. Așa la pozat.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
@Valentin ... sincer nu este nevoie sa scrii dirct ceva negativ despre Wizz daca scrii ceva pozitiv despre Blue Air
Mai oameni buni, asta e parerea mea. De ce nu pot sa spun ce m-a deranjat la Wizz? Asta nu inseamna ca sunt angajat BlueAir sau am interes sa ii promovez. Pana acum am 17 segmente zburate cu Wizz si 6 cu Blue. Legat de cotierele devalizate, asta e adevarul. Poate am zburat cu avionul respectiv dupa cine stie ce indivizi care au facut chestia asta. Poate dupa 2 saptamani au facut reparatia si arata ca nou. Repet, am spus parerea mea sincera. Nu vreau sa fac reclama nimanui. Detin card Wizz, am credit la ei, imi convine mai mult sa zbor cu ei. Dar asta a fost situatia.
 
Mai oameni buni, asta e parerea mea. De ce nu pot sa spun ce m-a deranjat la Wizz? Asta nu inseamna ca sunt angajat BlueAir sau am interes sa ii promovez. Pana acum am 17 segmente zburate cu Wizz si 6 cu Blue. Legat de cotierele devalizate, asta e adevarul. Poate am zburat cu avionul respectiv dupa cine stie ce indivizi care au facut chestia asta. Poate dupa 2 saptamani au facut reparatia si arata ca nou. Repet, am spus parerea mea sincera. Nu vreau sa fac reclama nimanui. Detin card Wizz, am credit la ei, imi convine mai mult sa zbor cu ei. Dar asta a fost situatia.
alles gut :)
eu doar ziceam asa ...

am facut multe zboruri cu ambele companii si în mare nu am avut sa ma plâng de nimica :)
 
Din 16 May 2016, o nouă rută operată din baza TRN : AHO, 4/7

Sent from my HTC One using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 4 users
La 3 avioane, pe vara, eu am numarat 50 de rotatii saptamanale + 4 AHO = 54
Cum vad ca programul e pe toate 3 cu cate 3 rotatii pe zi, rezulta maxim disponibil 63 de rotatii saptamanale.
Asadar, mai e inca loc fie de mariri de frecvente, fie de rute noi.
 
Incepand cu aprilie RYR renunta la CUF -AHO asa ca BMS practic inlocuieste aceasta ruta .E adevarat ,cu plecare de pe TRN.
 
YR-BME, SBZ
12745687_1274305009252371_5113083053658722649_n.jpg
 
  • 👍
Reactions: 9 users