• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Care linie aeriana romaneasca ar trebui sa renunte la livery-ul actual ?

• Total voters
    17

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,043
1,453
113
Constanta
Daca ne putem exprima optiunea pentru cel mai reusit livery cred ca ar fi cazul sa punctam si care linie aeriana inregistrata in Romania ar cam trebui sa-si schimbe livery-ul .
Pentru Blue Air ,care foloseste simultan doua imagini de marca , pe cea alb- bleu am numit-o veche (ex YR-BAG) iar cea alb albastra(ex YR-BAJ) ,noua.
Nu am luat in calcul liniile defuncte sau pe cele nefunctionale .
Nefiind multe linii ,o singura optiune cred ca este de ajuns.

Jun 29, 2013
860
130
63
37
Craiova
Eu zic ca Tarom mai bine ramanea cu old livery :) imi place foarte mult retro-ul YR-BGG(Craiova) care-mi si poarta numele orasului :) .Iar la Blue air sa se renunte la vechea culoare , imi place foarte mult YR-BAJ .In rest celelalte mi se par ok ,chiar si Carpatair cu noul boeing .

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,043
1,453
113
Constanta
Da, la Blue Air nu am inteles de ce continua sa foloseasca ambele livery plus YR- BAE care umbla all white de atata timp.

Jun 29, 2013
860
130
63
37
Craiova
Habar nu am !!! l-au decolantat si l-au lasat ca toti dracii .Eu cred ca regele asfaltator nu vrea sa bage cateva zeci sau sute de mii in vopsire ,ori este in foame rau de tot.Pana la urma vorba romanilor lasa ca merge si asa :) Crezi ca pe multi ii intereseaza cum arata avioanele ca pe noi ? .Sti ce cred ei ?" lasa ma ca nu conteaza cum arata avioanele, sa zboare asta conteaza. :p