• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,123
611
113
25
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile
Stie cineva, mai sunt in viata? Daca da, ce flota au? Doar C152? MEP pe ce se face?

Thks.

Feb 10, 2016
36
6
8
Craiova
Cred ca e cel mai bine sa-i contactezi si vezi ce si cum. Din ce am citit la ei pe site spune doar de Cessna 152 si 172.

Pregatirea teoretica se face dupa cele mai moderne metode, programe, know-how si manuale, combinand invatamantul clasic cu aplicatii multimedia on-line, la distanta, cu o logistica si un mediu propice, conceput pe masura asteptarilor aspirantilor la profesia de pilot.

Avioane de tip Cessna 152 si Cessna 172, monomotor, bloc cu dubla comanda, asigura pregatirea initiala de zbor a studentilor, iar un simulator de zbor, de ultima generatie de clasa FNPT II MCC, produs de catre compania Mechtronix din Canada asigura cea mai importanta parte a pregatirii practice de zbor instrumental, proceduri de zbor si de navigatie, coordonare si managementul resurselor echipajului.

O alta caracteristica importanta a scolii noastre, este faptul ca operam in UE, motiv pentru care toti studentii nostri vor obtine o licenta valabila in Uniunea Europeana (EASA), care este in topul cerintelor aviatice.

Carpatair Flight Training | Scoala de zbor > Cursuri > Piloti
Contact

Carpatair Flight Training
Aeroportul International Timisoara
307210, Timisoara, Romania
Tel +40 256 256 911
Fax +40 256 256 918
E-mail:
Scoala de piloti
[email protected]

Scoala de insotitori de bord
[email protected]

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,659
2,171
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
A intrebat daca stie cineva, nu sa dea datele de pe net, care le gaseste oricine.
Paginile web pot fi vechi, neupdatate, etc.

Stirile de pe site sunt din 2014 + imi apare un banner dubios, care ne anunta ca folosesc o platforma invechita sau chiar nelicentiata (sa ma pronunt frumos) de DNN.

Feb 10, 2016
36
6
8
Craiova
Pai eu am postat mai mult pentru datele de contact. Cred ca e cel mai bun mod de a afla cum stau lucrurile. Le da un mail la adresa dedicata pentru pilotaj si afla cum stau treburile, daca mai este ceva valabil sau nu. De parca am dat cu parul asa ai sarit.

Oct 3, 2012
175
66
28
A intrebat daca stie cineva, nu sa dea datele de pe net, care le gaseste oricine.
Paginile web pot fi vechi, neupdatate, etc.

Stirile de pe site sunt din 2014 + imi apare un banner dubios, care ne anunta ca folosesc o platforma invechita sau chiar nelicentiata (sa ma pronunt frumos) de DNN.
pentru informare: cele doua Cessna care le aveau (in ultima perioada le tineau printr-un hangar al A/T Arad, in acceasi locatie cu aeroportul din Arad) le-au vandut la o firma din TSR (mai exact din Buzias, nu-i dau numele si adresa sa nu primesc cartonas rosu).
succes la investigatii

Feb 11, 2016
28
27
13
27
Vilnius
Anul trecut am vazut destul de des o Cessna 152 la Aerodromul din Tg Mures sub culorile Carpatair, nu stiu mai multe detalii...