• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Carmen

New Member
May 17, 2019
3
0
1
49
Spain
Buna ziua. Certificatul Medical 1 care de cere pentru inscrierea la Cursul ATPL se poate face in orice tara?
Fata mea termina liceul luna asta in Spania si vrea sa se faca Pilot . Aici certificatul costa 500€. Are cetatenia romana si intentioneaza sa studieze tot in Spania.
Multumim

46Pilot

Member
Feb 16, 2013
44
27
18
Buna ziua, se poate face si este valabil in orice tara din interiorul UE.

• 👍
Reactions: 1 user

Carmen

New Member
May 17, 2019
3
0
1
49
Spain
Titlul chiar asa trebuie sa fie sau imi scapa mie ceva?
Te referi la ATPL integrat? De la 59.800 pana la 120.000 de euros. La Scoala Superioara de Aviatie Romana am vazut in pagina oficiala ca pretul este de 43.325 . Dau foarte putine informatii in legatura cu planul de studiu( afiseaza preturile pe ora de zbor si de simulador dar nu spun cate ore se vor face)Nu apare nici data de incepere a cursului... Am incercat sa iau legatura cu ei telefonic si am trimis mesaje dar nu mi-au raspuns. In situatia asta oferta lor nu mi se pare de incredere. Nu mai vorbes de cheltuielile care nu sunt prevazute in pretul cursului si de care nu spun nimic... Ofertele din Spania mi se par scumpe dar imi dau mai multa incredere. Vom vizita saptamana viitoare un centru in Tarragona si ne mai gandim...

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Mă refer că scria ”Certificación Mexicali clases 1”...

• 🤣
Reactions: 1 users

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,682
2,014
203
Brasov
Meh... preferatul meu e domnul cu burlanul.

• 🤣
Reactions: 1 user