[OTP] Mișcări

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Update:
- RVN, 22.12.2015( Tarom, miercuri)
- LCA, 28.12.2015( Tarom, luni)
- DXB, 29.12.2015 ( Tarom, marti)
- AYT,
29.12.2015 (Tarom, marti)
- MRU, perioada 26.12.2015-11.01.2016 (Tarom, duminica)
- KGS + JTR , perioada 21.06 - 13.09 ( Blue Air, marti)
- ZTH , perioada 13.06-19.09 ( Blue Air, luni)
- CHQ, perioada 19.06 - 18.09 ( Aegean Airlines, duminica)
- HER , perioada 15.06-28.09 ( Blue Air, miercuri)
- PVK-CFU, perioada 16.06 - 20.09 ( Blue Air, marti)
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user
Da, este direct.
E charter Paralela 45, probabil cu A310... vor fi 2 curse, una de revelion si una dupa. A mai fost in trecut Kenya si Maldive.
 
CHARTER CRETA SI CORFU 2016, COMPANIA AERIANA ELLINAIR
PERIOADA : 03.06 - 09.09.2016

oferta a Mouzenidis Travel, apartinând Mouzenidis Group de care apartine si Ellinair.
 
Cam scurt sezonul de anul viitor. Ce înseamnă politica de doi lei...
 
Ba mă interesează, problema anul viitor este cu vacanța scurtată.
 
Vacanta de vara din Romania este printre cele mai lungi din UE si dupa scurtarea ei cu o saptamana si nici nu stiu daca familiile cu copii constituie principalul grup tinta pentru pachetele turoperatorilor in Romania
 
  • 👍
Reactions: 1 user
AYT e o destinatie unde familiile cu copii sunt tinta. Bine, nu exclusiv dar comparativ cu o insula greceasca intr-un charter de AYT cu siguranta vor fi mai multe familii.

Din pacate asta se intampla si pentru ca 1 sau 2 copii ridica pretul total destul de mult ( daca hotelierii mai au reduceri serioase pentru copii, biletul de avion va gi platit intreg ).
 
Cu ce aeronava a Ponta in Mexic? Nu a fost nici LCA, LCB. O fi zburat cu curse regulate?
 
LCB nu mai are zboruri din 28, poate că a fost şi nu a fost acoperită pe FR24. Dar e drept, la romatsa tot trebuia să apară.
 
Imposibil sa nu ii prinda fr24. LCA/B sunt dotate cu echipamentele necesare.
 
Mai degrabă să fie "ascuns". For security reasons.
Îmi aduc aminte de vizita papei în SUA când nu puteai urmări "Shepperd 1" pe FR24.
 
Nici pe flightaware nu apare, unde sunt membru Enterprise, si am acces la mai multe modalitati de cautare.
Fiind si feeder mai pot face niste "smecherii" cu care pot da de aeronave, chiar daca nu apar pe radar.
In afara de asta, sa zboare in Mexic trebuia sa zboare NAT, astfel trebuia sa imi apara si in baza mea de date, stocata local. Nu cred ca au zburat via NAT Z si NAT G pentru ca ar fi fost prea la Sud, ilogic.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Destinatie noua Split (Croatia):

- SPU din 18.06 - 17.09. (Tarom, sâmbata)