Chişinău (KIV/LUKK)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,265
812
113
31
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile






Si un "remember" pentru ER-EMA, pe care nu o vom mai vedea la Otopeni de pe 1 martie. Cu multumiri echipajului.


 
  • 👍
Reactions: 10 users
Superbe! Multumim frumos.
Au si TU134 in alt livery decat AEROFLOT!!! (TU 134 a fost una din aeronavele mele preferate.)
 
Pana si moldovenii au reusit sa expuna in fata aaeroportului o aeronava de paxi, numai noi am vandut B707, am casat sau vandut toate TU154 si IL62 si nu suntem in stare sa punem primul Rombac pe spatiul verde din giratoriul din fata OTP...
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ei, locul lor nu e pe un spatiu verde in fata aeroportului, ci intr-un muzeu unde sunt bine ingrijite, dar asta e alta poveste...
 
Pai in actualul muzeu din Pipera nu ar avea loc. Macar sa-i faca un soclu in fata aeroportului. Un muzeu unde sa expuna si avioane de paxi este utopic, din pacate.
 
Pai ar putea sa revopseasca si sa puna un Rombac pe scuarul de la intrarea in aeroport dinspre Bucuresti. Ar fi cel mai reprezentativ oricum, restul au facut bine ca le-au vandut, s-au mai scos ceva bistari pe ele (2 mil. EUR pt 707 de exemplu).