[CLJ] Miscari

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
@lagrange tot pentru cules sparanghel Smartwings a efectuat pe 18martie un zbor CLJ-SXF (acft OK-TVO), astazi 20mar a mai fost CLJ-STR (acft OK-SWT) si iar un CLJ-SXF (acft OK-TSR)
 
Astazi 25 martie va opera Helvetic un zbor cu HB-JVN (E190) sosire 14:20 CLJ de la GVA plecare 15:00 catre ZRH (ore locale)

Pe 28 martie va opera Israir, sosire 22:10 de la TLV, plecare 23:10 catre TLV (acft va fi un A320)
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Si tot azi Travel Service cu 738 de la PRG cu destinatia HHN, sigur tot pentru agricultura
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Cules sparanghel.
Is this A thing???

Si eu am fost mirat cand m-am mutat in Germania. Sezonul sparanghelului (cam o luna jumate in martie - aprilie) e o chestie majora in cultura germana. Au zeci de retete si de abia asteapta sa le mai coaca, eu uram sparanghelul dar prajit si rulat in bacon il suport. Problema cu el este ca poate fi cules doar manual si o oarecare indemanare si experienta sunt necesare. Polonezii s-au scumpit in ultimii 10 ani asa ca raman doar culegatorii sezonieri romani care trebuie adusi acum cu un pod aerian ca ungurii si austriecii nu-i lasa sa treaca. O mica oportunitate pentru liniile aeriene in lunile astea crunte.

LE: O alta este si va fi personalul din casele de batrani. Sute de mii de est-europeni lucreaza la gri in aceasta zona si deja sunt probleme majore in sistemul de ingrijire al batranilor.
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 2 users
Primeste KWI un telefon de la lobby-ul sparanghelului din Saxonia Inferioara si se da dezlegare la zoboruri la capsunat in .de . Pariu
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Se anunta urmatoarele zboruri charter catre Germania (deocamdata): 8 aprilie - zbor operat de TUI, 9 aprilie - 1 Enterair, 1 TUI, 2 Corendon, 1 GO2SKY, 2 Eurowings, 3 Sunexpress, 10 aprilie - 1 zbor Bulgarian Air Charter
 
  • 👍
Reactions: 4 users
ce tare, toate sosirile de mâine de la FKB:

Arrival: Thursday, 09.04.2020
Origin / ViaScheduledRemark
Cluj-Napoca
ENT505
14:05
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3990
15:05
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3994
15:10
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3996
15:45
Tomorrow
Cluj-Napoca
6G 5482
18:15
Tomorrow

EW va zbura la SXF si DUS, nu stiu unde vor zbura TUI si Corendon
Post automatically merged:

în general se pare ca la CLJ va fi ceva trafic si în zilele care vor urma, daca ma uit pe pagina acestui charter broker:

Pro Sky
 
Last edited:
  • 👍
  • 😲
Reactions: 3 users
si alt charter broker ofera bilete cu 198,-€ pe ruta

CLJ-HHN
  • Donnerstag, 09. April 2020
  • Freitag, 17. April 2020
  • Freitag, 24. April 2020
  • Freitag, 01. Mai 2020
nu este numita compania aeriana ...
Post automatically merged:

între timp apar si doua zboruri Condor mâine pe ruta CLJ-FKB ... ar fi o nebunie pentru spotteri, mai ales ca mai multe aeronave vor fi în acelasi timp la CLJ daca ma uit la orele de sosire:

Arrival: Thursday, 09.04.2020
Origin / ViaScheduledRemark
Timisoara
EW 6710 - Eurowings
12:30
Tomorrow
Cluj-Napoca
ENT505 - Enter Air
14:05
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3990 - SunExpress
15:05
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3994 - SunExpress
15:10
Tomorrow
Cluj-Napoca
DE 8111 - Condor
15:30
Tomorrow
Cluj-Napoca
XG 3996 - SunExpress
15:45
Tomorrow
Cluj-Napoca
DE 8031 - Condor
16:00
Tomorrow
Cluj-Napoca
6G 5482 - Go2Sky
18:15
Tomorrow

Dar poate se gaseste cineva dintre angajati sa faca niste poze frumoase, cu aeronavele Wizz parcate acolo cred ca va arata chiar spectaculos.

Ma întreb desigur, cum de au dormit alde Blue Air si Tarom dar si Air Bucharest în picioare la o asemenea oportunitate ...
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 2 users
Ma întreb desigur, cum de au dormit alde Blue Air si Tarom dar si Air Bucharest în picioare la o asemenea oportunitate ...

Wizz Air face mâine TSR-NUE, SunExpress mâine și IAS-NUE ... deci chiar mi se pare slabut ca nu au fost „in stare sa prinda si companiile rom„anesti creo cursa din astea ...
 
Plecarile de maine de pe CLJ conform siteului aeroportului:


7NbVJl4.jpg
yLc9i0p.jpg
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Sunt curios daca se va lasa cu amenzi. In Germania este organizata bine sosirea, cel putin asa am citit. Plecarea din Romania e cu 0 organizare.
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Probabil vor argumenta ca era suficient loc pentru distantare avand in vedere ca toata lumea era in parcare dar pasagerii nu au vrut sa pastreze distanta. La Bucuresti s-a lasat cu demiterea directorului operational parca..
Post automatically merged:

 
Last edited:
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 1 users
Probabil ca acest scandal il va costa pe Ciceo foarte scump. Tocmai a cerut premierul Orban sa fie zburat din functie.