CLJ-OTP-CLJ

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

B738

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 10, 2012
1,199
1,848
153
31
Cluj Napoca-Someseni - LRCL
Flightdiary
My fr24 profile
Salutari tuturor,

Dupa cele 2 zboruri cu Tarom am decis sa zbor si cu Blue Air. Pretus dus-intors a fost de 135 Lei. Se pare ca cineva ma "blestema" la greu cand zbor eu :)) Ori prind vreme rea, ori ploua, ori e innorat.

CLJ-OTP
Zbor: 0B3102
Aeronava: YR-BMB (17.6 ani)
LF%: Peste 160 de oameni.

Un zbor placut, chiar daca vreme pana aproape de Bucuresti nu a fost cea mai buna. Meniul a constat intr-un sandwich si sucuri si apa minerala/plata la discretie. Aterizarea cam bumpy.

DSC_6602 by felixCLJ, on Flickr

DSC_6625 by felixCLJ, on Flickr

DSC_6649 by felixCLJ, on Flickr


DSC_6651 by felixCLJ, on Flickr

CLJ-OTP
Zbor: 0B3001
Aeronava: tot YR-BMB (17.6 ani)
LF%: Din nou, peste 160 de oameni.

"Blestemul" a continuat si la acest zbor :)) Chiar daca la Bucuresti era vreme frumoasa, la sosirea in Cluj, vremea a fost super nasoala. O aterizare destul de tare.

DSC_6662 by felixCLJ, on Flickr

DSC_6671 by felixCLJ, on Flickr

DSC_6676 by felixCLJ, on Flickr

DSC_6685 by felixCLJ, on Flickr

Multumesc sefului de cabina pentru :

[img=https://s31.postimg.org/6r9lsv6p7/blue.jpg]free screenshot software


[doublepost=1467305173,1467305103][/doublepost]Multumesc sefului de cabina pentru :

free screenshot software
[doublepost=1467305219][/doublepost]print screen
 
  • 👍
Reactions: 11 users
Nu ne-am intersectat pe zbor, 27-28 - OTP-CLJ-OTP eu :)))
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Mă bucur că BMS reușește să atragă mulți pax pe această rută... Frumos trip report!
 
  • 👍
Reactions: 1 user
24A CLJ-OTP, 25A OTP-CLJ :))) Ambele murdare. :))
Oooo, in spate nu comentez :)))) 7A pe dus era sub orice critica la mine, iar 15A pe intors (emergency exit) cred ca a fost in mod special curatat pentru cei 10eur/loc. :D
 
In 27.06.2016(LRCL-LROP) si 28.06.2016(LROP-LRCL). :D

Am fost si eu pe 27 pe CLJ-OTP, deci am zburat impreuna. Tin minte ca a fost o coada mare la security, apoi am vazut un WZZ si un LH aterizand, chiar cand urcam in avion. Oricum, fain zborul cu 738 pe ruta asta.
La check-in mi-au spus ca urmeaza sa puna si check-in online pe CLJ-OTP. Stii ceva de asta? E cam penibil sa vin atat de devreme in aeroport cand am doar bagaj de mana.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Am fost si eu pe 27 pe CLJ-OTP, deci am zburat impreuna. Tin minte ca a fost o coada mare la security, apoi am vazut un WZZ si un LH aterizand, chiar cand urcam in avion. Oricum, fain zborul cu 738 pe ruta asta.
La check-in mi-au spus ca urmeaza sa puna si check-in online pe CLJ-OTP. Stii ceva de asta? E cam penibil sa vin atat de devreme in aeroport cand am doar bagaj de mana.
Ai observat ce haos s-a creat in sala de imbarcare unde eram doar 160pax. Da, asa am inteles si eu ca vor introduce check-in online din toamna.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Am fost si eu pe 27 pe CLJ-OTP, deci am zburat impreuna. Tin minte ca a fost o coada mare la security, apoi am vazut un WZZ si un LH aterizand, chiar cand urcam in avion. Oricum, fain zborul cu 738 pe ruta asta.
La check-in mi-au spus ca urmeaza sa puna si check-in online pe CLJ-OTP. Stii ceva de asta? E cam penibil sa vin atat de devreme in aeroport cand am doar bagaj de mana.
Culmea, cu 2 zile inainte sa plec spre Bucuresti am vrut sa imi fac check-in-ul pentru OTP-CLJ si supriza, se poate face check-in online si pe relatia CLJ-OTP! Nu stiu daca ai prins faza in care ne-au chemat la controlul pasapoartelor :)))
 
La mine merge :))


check_in.jpg
 
Culmea, cu 2 zile inainte sa plec spre Bucuresti am vrut sa imi fac check-in-ul pentru OTP-CLJ si supriza, se poate face check-in online si pe relatia CLJ-OTP! Nu stiu daca ai prins faza in care ne-au chemat la controlul pasapoartelor :)))
N-am avut parte de controlul documentelor. Am intrebat o doamna politist de ce e atat de mare coada si atat de putine benzi la lucru si mi-a zis ca e lipsa de personal!
Check-in online nu am reusit nici cu o zi inainte de plecare. Vad ca nu apare nici avum un update online.
E tragicomic prin OTP si CLJ la orele de varf.