• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

COBREX - Discutii

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Zboara pentru ce prinde ... se pare ca este un model de afaceri care poate functiona (daca ne uitam si la KRP si JOC).

A zburat o zi pentru Ernest iar de ieri zboara pentru Air Moldova

• Like
Reactions: 1 user

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
"Zboara pentru ce prinde ... " pare a fi si noua directie spre care se indreapta BMS sub noua influenta germana.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Dupa ce zburase pentru Air Italy pana saptamana trecuta ,acum "toata flota" zboara pentru TUI fly Belgium.

bluesky

Member
Am aterizat pe OTP duminica dimineata pe la 2.30 din directia Barcelona si in rulajul catre parcare am vazut lumini aprinse si echipa de tehnicieni care mestereau pe la avion atat prin interior cat si prin exterior...se pregateau de ceva sau pentru ceva...

PS de asemenea, am mai observat ca cele 2 avioane Rombac 1-11 au fost in sfarsit scoase din zona de pamant dintre caile de rulare si aduse pe o platforma de beton dar si ca tot la fel in sfarsit MD ul aflat in linia de parcare de vizavi de hangarul Tarom, a fost scos si parcat vizavi de cele 2 Rombac uri...Cine o fi avut in sfarsit aceste idei ???

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Boeing 737​
-382​
25162​
2241​
YR-CBK​
Cobrex Trans​
posn 13aug19 OTP-SVQ-SID on wet-lease to Cabo Verde Airlines​
ex EX-37301​

• Info
Reactions: 1 user

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Compania românească Cobrex Trans a achiziționat un Boeing 757 în versiune cargo.
Avionul, un Boeing 757-200F, care va intra în flota companiei va fi înmatriculat în România ca YR-CBC.

boardingpass.ro

• Like
Reactions: 3 users