Conexiuni si/sau Transferuri

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Adrian Fuchs

Active Member
Aug 10, 2016
514
151
43
67
Timisoara
Intrebare:
Intre aterizarea pe Orly si decolarea de pe CDG sunt 2 ore si 40 de minute.
E fezabila in acest interval efectuarea transferului?

Multumesc.
 
Daca nu e vreo greva, cu transportul public faci 1h18m (direct) sau 40 de minute cu masina.

https://goo.gl/maps/jpTtk7Xt1uu

4WxEx8U.png


Tu decizi.
 
Mie imi pare riscant. Plus ca se adauga o nota de stres calatoriei.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk
 
Le Bus Direct e fostul Les Cars Air France. Costa vreo 15-18 Euro transferul, daca tin minte bine. Circula o data la 30 de minute, mi se pare, dar nu stiu daca s-a schimbat ceva.

Personal, as zice ca e cam scurt. As lasa macar 3 ore jumate.
 
Ai la dispozitie 2 ore si 40 de minute dacă totul decurge conform planului. Ce faci dacă are intârziere primul zbor?
 
CDG este un aeroport destul de mare si de aglomerat! Daca ai ghinionul sa ai zborul de pe o poarta indepartata iti poate lua ceva timp... am avut acum cativa ani o escala acolo dupa un zbor longhaul cu legatura pe FCO... a trebuit sa alergam efectiv prin aeroport pentru a prinde zborul deoarece portile erau groaznic de indepartate... bagajele au ajuns cu urmatorul zbor.
 
Intrebare:
Intre aterizarea pe Orly si decolarea de pe CDG sunt 2 ore si 40 de minute.
E fezabila in acest interval efectuarea transferului? Multumesc.
E la limita de jos. Am facut de ceva ori transfer CDG-ORY exact pe timpul asta si a fost la limita. Daca e un accident sau un bouchon pe autostrada intervalul asta de timp nu e in general suficient. In concluzie, cum iti e norocul, pentru ca transferul ala depinde destul de mult de noroc.