• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Adrian Fuchs

Active Member
Aug 10, 2016
468
105
43
63
Timisoara
Intrebare:
Intre aterizarea pe Orly si decolarea de pe CDG sunt 2 ore si 40 de minute.
E fezabila in acest interval efectuarea transferului?

Multumesc.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,565
1,941
153
Constanta
Mie imi pare riscant. Plus ca se adauga o nota de stres calatoriei.

Trimis de pe al meu HUAWEI VNS-L21 folosind Tapatalk

dc9northwest

Active Member
Apr 16, 2012
139
74
28
SEA
Le Bus Direct e fostul Les Cars Air France. Costa vreo 15-18 Euro transferul, daca tin minte bine. Circula o data la 30 de minute, mi se pare, dar nu stiu daca s-a schimbat ceva.

Personal, as zice ca e cam scurt. As lasa macar 3 ore jumate.

North

Member
Feb 13, 2012
67
57
18
Copenhaga
Ai la dispozitie 2 ore si 40 de minute dacă totul decurge conform planului. Ce faci dacă are intârziere primul zbor?

AndreiX

Well-Known Member
Nov 16, 2016
914
403
63
Bacau
CDG este un aeroport destul de mare si de aglomerat! Daca ai ghinionul sa ai zborul de pe o poarta indepartata iti poate lua ceva timp... am avut acum cativa ani o escala acolo dupa un zbor longhaul cu legatura pe FCO... a trebuit sa alergam efectiv prin aeroport pentru a prinde zborul deoarece portile erau groaznic de indepartate... bagajele au ajuns cu urmatorul zbor.

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,146
490
83
LRBS
Intrebare:
Intre aterizarea pe Orly si decolarea de pe CDG sunt 2 ore si 40 de minute.
E fezabila in acest interval efectuarea transferului? Multumesc.
E la limita de jos. Am facut de ceva ori transfer CDG-ORY exact pe timpul asta si a fost la limita. Daca e un accident sau un bouchon pe autostrada intervalul asta de timp nu e in general suficient. In concluzie, cum iti e norocul, pentru ca transferul ala depinde destul de mult de noroc.