[CRA] Chartere din Craiova

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

adymartianul

Well-Known Member
Oct 23, 2012
760
366
63
Craiova
Vara 2015:

- charter HER, din 01.06 (Aegean, luni)
- charter RHO, din 09.06 (Aegean, marti)
- charter AYT, din 09.06 (Pegasus, marti)
- charter AYT, din 12.06 (Blue Air, vineri)

#Daca este ceva gresit, va rog sa-mi dati un PM cu informatia corecta. :)
 
  • 👍
Reactions: 4 users
Am ceva dubii legate de charterul spre RHO, deoarece nu am gasit nicaieri aceasta oferta la nici un turoperator. Iar cum informatia este venita de la aeroport, banuiesc ca este vorba doar de o solicitare de sloturi facuta într-o faza în care înca nu era definitiva programul turoperatorilor ...
 
Ok, sa facem un update, cu ce stim sigur ca se opereaza:

Vara 2015:

- charter HER, din 01.06 (Aegean, luni)
- charter AYT, din 09.06 (Pegasus, marti)
- charter AYT, din 12.06 (Blue Air, vineri)
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Intre timp am primit si 2 email-uri de la Aegean.

1.
Good morning Mr. Berceanu,

Kindly note that there are not charter flights from RHO to CRA during Summer 2015...

Best regards

Prodromos Prodromidis
Charter Department
[email protected]

2.
Dear Mr. Berceanu,


Kindly note that we will be performing charter flights BUT from Heraklio (Crete) to CRA and IAS (Iasi)…


So, in case of any interest in these flights, you are kindly requested to contact directly our partner in Romania (CHRISTIAN TOUR )…As charter flights belong commercially to the Tour Operator…


Here below you can find their contact details:[...]

Celelalte 3 raman valabile:

- charter HER, din 01.06 (Aegean, luni)
- charter AYT, din 09.06 (Pegasus, marti)
- charter AYT, din 12.06 (Blue Air, vineri)
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Actualizare:

- charter HER, din 01.06 (Aegean, luni)
- charter AYT, din 12.06 (Blue Air, vineri)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Buna seara
Pe site-ul Aeroportului Craiova a aparut, in sfarsit, si programul de operare al ultimelor chartere.Deci:
Zboruri « Aeroportul International Craiova
[doublepost=1443251086,1441737083][/doublepost]Buna ziua
Pentru ca astazi se incheie sezonul de chartere al companiei Blue Air la/de la Craiova, iata o mica statistica a utilizarii aeronavelor:
- au fost realizate 15 rotatii;
- au fost utilizate 5 aeronave : YR BAR, YR BAU, YR BAT, YR BAK, YR BAO;
- cea mai utilizata a fost YR BAT, cu 8 rotatii, a doua YR BAK, cu 4 rotatii, iar celelalte cu cate o rotatie.
[doublepost=1443280523][/doublepost]Goodbye!

 
  • 👍
Reactions: 2 users
Asa cred. De aceea am si pus fotografia :)!
[doublepost=1443455871,1443281058][/doublepost]Azi se incheie si cursa charter AEGEAN, spre Heraklion.
Grecii au utilizat 13 aeronave din care numai trei au venit de cate doua ori:SX DVW, SX DGR si SX DGU.
Celelalte au fost: SX DVH, SX DVS, SX DVK, SX DGE, SX DVL, SX DVR, SX DGJ, SX DVY, SX DVN si SX DGD.

Si un "Ramas Bun" Craiova:

 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 user
- AYT , perioada 09.06-22.09 (Blue Air, joi, cu escala la Bacau)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
nu stiu ce sa zic ... deocamdata nici un turoperator nu a anuntat vreun charter de la CRA pentru 2017 ...

ramâne oare CRA fara charterul de AYT (de cel de HER de acum 2 ani nici nu mai vorbesc)
 
@adymartianul si eu cred ca anul acesta CRA va ramâne fara chartere (ca si BCM) din câte se pare.

Desi, cine stie, în orarul publicat de Kusadasi cu Air Bucharest în ziua de vineri ar mai fi un loc, deocamdata acolo este doar o cursa AYT-TSR-AYT, deci ar fi loc de înca o destinatie operata în W cu plecare dimineata de la OTP si întoarcerea seara târziu acolo, iar SCV a fost anuntat seabea acu 3 zile:

luni opereaza OTP-AYT-CLJ-AYT-SCV-AYT-OTP, joi OTP-AYT-IAS-AYT-SBZ-AYT-OTP ar fi deci loc vineri pentru OTP-AYT-TSR-AYT-XXX-AYT-OTP, marti si miercuri se opereaza OTP-HER, RHO si ZTH.
 
revine charterul de Antalya din vara 2018 prin turoperatorul Prestige:

- AYT, vineri, 01.06.-21.09

operat de AtlasGlobal
 
  • 👍
Reactions: 3 users
modificare la charterul KKK catre AYT: se opereaza joia (31.05-20.09)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Buna ziua,
Din 31 mai 2018 incepe sa opereze charterul pentru Antalya.
Are vânzări cu mult peste așteptări!