[CRA] Chartere din Craiova

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Ii bagara si un salut

uWg8iqk.jpg


Consiliul Județean Dolj
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Se pare ca ceva dreptate a avut Cristi

Cursa directă din Craiova către orașul din sud-vestul Turciei este una aşteptată de cei 2,5 milioane de olteni, dovadă fiind gradul de ocupare pentru întreg sezonul, care este de peste 70 la sută.
 
Buna seara
Aceasta este situatia charterului de maine:
Pax :211 + 13 infanti!!!!!
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Si o fotografie, de la un prieten care a revenit din Antalya, cu aeronava, care a efectuat zborul, TC ETV:

 
  • 👍
Reactions: 1 user
între timp vânzarile la CRA au ajuns si ele din urma la nivelul celorlalte orase, pe iunie charterul este aproape sold-out
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Buna ziua,
Astăzi 215 pax +12 infanti@

21.06 - 216 pax
28.06 -216 pax
Nu s-au mai numărat infantii ptr aceste zboruri😁
 
  • 👍
Reactions: 2 users
De ce toată lumea folosește acest termen, "infant"?
Corect este "bebeluș".
Conform DEX:
Infant = Titlu dat în Spania și Portugalia copiilor regali născuți după primu copil.

@alex nu mă refer aici doar la tine, văd că este așa un curent mai general.
 
Probabil pentru ca in engleza bebelus = infant, cuvant care exista si in romana.
Pana si compania nationala foloseste infant. Desi "ungurii" de Wizz folosesc corect termenul de bebelus.
 
au aparut din engleza o gramada de cuvinte aiurea gen mentenanta, infant, suport etc...absolut penibil....mai ales tinand cont ca suport pe romana inseamna cu totul altceva... scuze de offtopic!
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Apropo, lucram la o firmă unde trebuia să "claimăm" timpul lucrat.
 
nu te suportam inseamna cu totul altceva, nu ca nu te-am putea ajuta :D
 
  • 👍
Reactions: 1 users
TC ATF, A321 211, ATLASGLOBAL, aeronava care aefectuat zborul spre Antalya, joi 05.07.2018:


sursa: un prieten

Am gasit aceasta configuratie: C12,Y192
 
  • 👍
Reactions: 1 user