[CRA] Miscari

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Cu Gulfstream o fi venit AS Principele Radu. La ora 14:00 era asteptat la Primaria Craiova pentru o lansare de carte. Cum ora de sosire se potriveste , asa am concluzionat. Poate gresesc!!
 
Azi veni un C130 marocan ( CNA-OJ). Sa fie vorba de unul din cele 2 care trebuie sa vina la mentenanta la Craiova anul asta?
 
Sal
Desi au fost planificate si ieri,sa vina la CRA, cele doua aeronave au reusit sa aterizeze azi. Unul pe la 18:02 iar celalalt pe la 19:26. Ambele merg la DEDALUS TECH!
PS
Am vazut foto cu ele la aterizare.Unul este alb( SX BDT) iar celalat este o aterizare pe intuneric si nu imi dau seama daca are insemne cunoscute Cred ca are o sigla, pe coada, dar nu o pot identifica(ar putea fi sigla celor de la fly vista???!!).
 
Last edited by a moderator:
Cu permisiunea unui prieten, cele 2 A320 de azi:




Si "Marocanul" de ieri:


Fotografiile ii apartin. Ii multumesc frumos pentru ca mi-a permis sa le public!!
 
Last edited by a moderator:
SX-BDS e in livery Flyvista

Aici e o poza cu amandoua, de luna aceasta:
150314%20SX-BDTSX-BDS_zps7itxm2zl.jpg
 
Miine 30.05.2015, o vizita interesanta:
ROF1104 LROP 0500 0500 2015-05-30 10:00 AN30 IM 1104

sursa:init
 
Ca o statistica a aeronavelor ce au operat la CRA de la 01.01. la 31.05. 2015. Acestea au fost, in ordine;;
HA LPW; HA LWT; HA LWD; HA LWM; HA LYC; HA LWN; HALWQ; HA LPY; HA LYB; HA LPV; HA LPX; HA LYE( ultimul). Toate au fost de mai multe ori. Campionul a fost : ha lwq in perioada 26.01. - 22.02.2015. :)
 
YRSKE LRCV 2015-06-09 06:15 0615 B733 .
Incep sa vina "Turkmenistanele"
 
Unul din fostii nostri colegi a fotografiat si a postat cele doua 733 ex. Turkmenistan ,sosite in sfarsit astazi la CRA, pe forumul vecin.
 
Last edited by a moderator:
  • 👍
Reactions: 1 users
:) Nu, nu este deloc. Cam asa arata( m-a luat prin surprindere de dimineata):
 
  • 👍
Reactions: 1 user