Craiova aeronave in zbor

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Inca 3 incercari de azi. Scuzati calitatea dar pozele sunt realizate din mana. Sun Express B738 AYT-FRA Wizz A320 OTP-MPX Pegasus B738 SAW-BRU
 
Inca 2 British Airways 763 IST-LHR Onur Air A321
ngdkjq.jpg
 
Fain.
Vezi la compunerea mesajului. Mai da si un Enter inainte si dupa poza.
 
Ce pretentii sa ai la 12.000-13000 M si la viteza de 800-900 km/h cu aparatul asta si fara trepied.Vezi ca am reusit una mai buna cu luna.
 
Lasi un rand gol inainte si dupa poza.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
Pai asta cu lasatul randului gol stiam ca sa se desparta pozele sa nu iasa lipite dar sa dau space nu enter :) si plus de asta daca scrii ceva intre ele cred ca nu mai este cazul.
 
Eu iti propun acest lucru pentru ca pozele sa apara una sub cealalta, estetic.
Acum poza apare dupa un text, etc.
 
El Al Israel Airlines B738 TLV-BRU
Turkish Airlines 738 F IST-CGN
Turkish Airlines B773-ER IST -LHR
British Airways B763 IST-LHR
 
De pe trepied?
Daca da, se vede. Din mana poti sa le tragi mai bine, poti face panning. De pe trepied mai putin.
Daca vrei sa le faci de pe trepied, vezi sa fac cu un timp de expunere cat mai mic, sa eviti blurarea.
 
Nu , nu este de pe trepied, nu am asa ceva, sunt din mana toate, eu nu ma pricep la astfel de poze, acum m-am apucat sa zic asa din lipsa de altceva :) . Ratez destule si ies si blurate plus ca le mai cropuiesc putin si nici aparatul nu este performant. Majoritatea le fac pe autodeclansator ca sa incerc sa tin cat mai bine aparatul nemiscat si sa evit miscarea lui cand apas pe declansator. Plus de asta zboara si foarte sus la peste 11500 -12000 , rar prind unele pana in 11000 si foarte rar sub 10000 m .Pana acum imi place cum a iesit 763 de la BWA in prima poza , asta este ce-l mai reusit. Nu stiu daca ai vazut pe topicul cu luna , asta am prins-o cel mai bine ca este statica ,nu ca avioanele cu viteze de peste 800 km/h .
 
Inca 4 de azi .Scuzati umbra din partea stanga de la poza 2 si 3 si 4 dar aproape ca treceau peste bloc ,prinse pe ultima 100 de m cum se zice :)

Turkish Airlines Boeing 773 F2ER


Thai Airways Boeing 772 ER fara contrail, zbura cu putin peste 10.000m dar l-am prins tarziu.


Turkish Airlines Airbus A332


SunExpress B738
n88l2.jpg
 
Revin cu descrierile de ieri, asadar :
1.Lufthansa A319
2.Air Berlin A332
3.Sun Express B738
4.Turkish A321
5.Turkish B738
6/7 Atlas Jet A321
8 Turkish A321
9.Germania B737 (zbor pentru Air Berlin )
10/11 Thai Airways B744