• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

cristi_avb

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 29, 2012
2,210
2,202
153
37
Ploiesti
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
devrT58.png


Cyprus Airways reborn - Cyprus Mail
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Am fost vara asta in Cipru, e plin de rusi, au pana si post radio in rusa. Vad ca dreptul de a folosi marca a fost cumparat de o companie ruseasca, deci nu as fi mirat daca zborurile spre Europa nu vor fi defapt spre Rusia...unde BMS nu opereaza.
 
Imi place livery-ul . Legat de zborurile spre Europa eu zic ca nu se oboseau sa cumpere marca pt a zbura doar spre Rusia. Asa ar fi zburat sub S7 (eventual o sucursala) ,pentru ca pe rusi nu aveau de ce sa-i impresioneze cu noua marca, cand S7 deja se bucura de increderea lor. Apoi targetul :Europa si Orientul Apropiat este exact bazinul "raposatei". Dispunand si de putere financiara noua companie va incerca sa indeparteze in primul rand 0B, A3 fiind o nuca mai greu de spart nu numai dpdv financiar cat mai ales dpdv al afinitatii nationale.
 
Last edited:
Ieri,prima zi de operare:
Cyprus Airways (CY, Larnaca) has commenced operations following its inaugural scheduled passenger flight on Thursday, June 1, between its Larnaca base and St. Petersburg, Russia. Services to Tel Aviv Ben Gurion in Israel, and Rhodes and Heraklion in Greece are expected to launch through month-end.
Though operations are currently on-board a single A319-100, leased from Miramonte, more aircraft are expected to be inducted as more destinations are added.
Charlie Airlines, the carrier's legal name, is a 40/60 joint-venture between Russia's S7 Group and a consortium of Cypriot investors. It acquired the right to the Cyprus Airways brand in July last year.
Ma astept sa creasca destul de mult (ajutata si de nume) si sa intre pe rutele de volum ,deloc o veste buna pentru baza BMS de la LCA.