• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

User_13831

Guest
May 13, 2017
286
59
28
Denver, CO, USA
Am vizitat profilul domnisoarei stewardese. Daca as lucra la HR la Tarom, as sfatui-o pe draguta cu nasul imens sa-si schimbe setarile la profilul de facebook. Are cel putin o poza in bikini care este pur si simplu publica.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,772
2,070
203
Brasov
Și care e problema? Suntem cumva în arabia saudita și nu știu eu?

Sent from my iPhone using Tapatalk

User_13831

Guest
May 13, 2017
286
59
28
Denver, CO, USA
Nu suntem in Arabia Saudita dar ar trebui sa ai putina decenta. In postarea respectiva, chiar Tarom i-a promovat profilul personal. Asa am ajuns eu la pozele alea. Deci, ce concluzie trag, ca stewardesele Taromului sunt niste sexoase si jumatate, ca ia uite ce poze sexy pune. Alea trebuiesc tinute private.

Disconnected

Well-Known Member
May 28, 2016
2,062
1,059
113
LRCK
@KDEN, parca esti un bunic... daca ai vedea ce poza de profil are o alta stewardesa de la tarom probabil ti-ai taia venele. si daca nu-ti place nasul ei mare inchide pagina si treci mai departe...

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,151
666
113
27
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile
Eu nu am intrat pe contul ei, nu ma intereseaza, sa puna ce vrea, public sau privat. Dar cum sa postezi cogeamitea TAROM selfie-ul unei -scuzati expresia- parasute, fie ea F/A? Ati vedea Lufthansa postand asa ceva?

• 👍
Reactions: 1 user

Peter

Well-Known Member
Aug 5, 2014
2,020
1,110
153
YR-ASD
Flightdiary
My fr24 profile
Ce te face sa alegi astfel de cuvinte? Nu zic ca este 100% corect ca cei de la Tarom au postat asta, dar multi dintre voi o judecati fara sa o cunoasteti, corect? Profilul este profil, iar pozele sunt poze, insa persoana in viata reala e altceva. Voi o cunoasteti in viata reala? Este o prietena de a mea si va garantez ca este un om bun care este dedicat meseriei sale. Ma doare sa vad ca unii uita sa isi masoare cuvintele, fara macar sa o cunoasca. Sunt de acord ca pozele ei arata cum arata, dar daca o tot judecati, faceti-o macar folosind lucruri mai concrete (adica cunoscand-o!).
[doublepost=1516532557,1516532317][/doublepost]
draguta cu nasul imens
Come on! La nivelul asta am coborat?

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,151
666
113
27
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile
Aspectul, machiajul, tipul de comportare pe fb...

Suntem complet offtopic si nu am de gand sa mai continui pe subiectul asta. Pur si simplu nu mi se pare in regula postarea companiei nationale, atat si hai sa incheiem.

alexxy

Well-Known Member
Dec 8, 2013
1,027
460
83
@KDEN, parca esti un bunic... daca ai vedea ce poza de profil are o alta stewardesa de la tarom probabil ti-ai taia venele. si daca nu-ti place nasul ei mare inchide pagina si treci mai departe...
Link or never happened!

• 👍
Reactions: 1 user

sorin

Well-Known Member
Mar 22, 2015
822
332
63
Bucharest
Probabil ca postarea aceea de pe pagina Tarom nu a fost cea mai fericita idee. Ar fi mers eventual un filmulet. Dar mie fetita mi se pare draguta. Iar nasucul ei simpatic o face si mai dulce. Mai sunt poze cu ea de la zborul de Craciun la Rovaniemi. Era bucuria copiilor din avion. Si cred ca si ei ii plac copiii. Asa, ca impresie personala, pare o fata care pune suflet in ceea ce face si cred ca ar fi bine daca Tarom ar avea mai multe stewardese ca ea. Cat despre pozele de pe profilul ei, mi se par foarte ok. Chiar foarte frumos alese, cu mult gust artistic, inclusiv cele in costum de baie. In fine ... fiecare cu parerea lui :)

ben

Active Member
Oct 12, 2014
935
204
43
39
Bucuresti
Daca as lucra la HR la Tarom, as sfatui-o pe draguta cu nasul imens sa-si schimbe setarile la profilul de facebook
Sincer, la orice companie lucrezi ar trebui sa se aplice ceea ce spui in postare. Ceea ce face ca profilul FB sa fie efectiv interzis. Sorry, dar nu mai suntem in comunism sau la arabi unde totul e filtrat.
Iar acum iarasi, daca ai o fata frumoasa, nu e bine ca e indecenta, daca ai persoane care nu iti zambesc in avion, nu e bine ca nu par draguti cu tine si nu isi fac meseria cu drag. Din pacate m-am lamurit, daca e Tarom, oricum o dai nu e bine. Traiasca tot ce e romanesc.
Ma duc Tarom si-o vad pe dezbracata asta ca vine sa-mi dea păpică. Ce crezi ca-mi va trece prin cap cand o sa dau ochii cu ea? Asa, dupa tine...
Ce cuvinte frumoase, deja am facut portretul unei persoane pe care nu o cunoastem. Uite un sfat, daca imi permiti evident, cel mai bine daca o vezi ar fi sa ii multumesti ca iti ofera "papica". Ar fi o dovada de civilizatie.
Dar cum sa postezi cogeamitea TAROM selfie-ul unei -scuzati expresia- parasute, fie ea F/A?
Oameni buni, va auziti cumva cand vorbiti, sau scrieti aici? Cum puteti jigni total gratuit o persoana in halul asta? Faptul ca e frumoasa nu inseamna ca e "parasuta". Sincer, e dezgustator sa vad ca puteti jigni in halul asta un om. Care nu a facut decat sa ofere un zambet intr-o poza.

Cristisor

Well-Known Member
Dec 22, 2014
1,450
592
113
34
Iasi
In comparatie cu departamentul comercial, care nu a mai produs aproape nimic in ultimii 3 ani, persoana care se ocupa de social media chiar face treaba.

Eu incerc sa-mi explic reactia lui @KDEN gandindu-ma ca de cand e in SUA a fost servit cu "papica" doar de catre americance, recunoscute in lume pentru feminitate, frumusete si cantitatea de burgeri pe care-i pot consuma la o singura masa.

https://i.pinimg.com/originals/08/65/82/0865824045035582e0609ddfd1828e5f.jpg

Sent from my D5503 using Tapatalk

Klausenburg

Well-Known Member
Nov 30, 2015
1,118
410
83
34
Cluj-Napoca
In SUA exista in multe locuri un puritanism de fatada combinat cu mai nou aparute obiceiuri de tip "Big Brother" pe la departmentele de HR, pana acolo incat sa existe memo-uri legat de ce e potrivit sau nu ca cineva sa exprime pe social media si in alte situatii... Si putem intra in amanunte cu exemple concrete, dar nu e ceva frumos. Pe scurt, e de inteles pozitia lui @KDEN ( si chiar face sens in context American) dar discutia a luat-o pe aratura... Nu vad nimic nepotrivit in postarea Tarom FB. Din contra, da o fata umana companiei ;)...

• 👍
Reactions: 1 users