• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
Sa presupui ca cineva ar oferi servicii sexuale contra cost doar pentru ca arata intr-un anumit fel e foarte naspa. O limita trebuie sa existe totusi.
Păi eu nu cred că s-a trecut de limita asta. Am recitit acum întreg topicul și nu am găsit nicăieri așa ceva. La ce / cine faci referire?

Sent from my iPhone using Tapatalk

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
OK, dar a fi parașută nu înseamnă a vinde servicii sexuale contra cost.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
7,160
2,680
203
41
NZNV
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Cum era cand unele vorbeau de "nespalati"?
Come on.

AM

Well-Known Member
Feb 13, 2012
600
272
63
37
Cluj Napoca
bv01,

parașută, parașute s. f. (peior.) 1.prostituată. 2. nimfomană. 3. vagaboandă; femeie decăzută / declasată.

Nu vreau neaparat sa declansez o disputa. Ideea e ca aici se discuta la un nivel destul de inalt, apar idei bune tot timpul si asemenea exprimari sau topicuri coboara nivelul foarte mult. Voi faceți cum vreti bineinteles.

Boobba-One

Well-Known Member
Aug 4, 2014
1,300
420
113
NEAR A WHITE FLUFFY CLOUD
... nu putem nici noi sa mentinem tot timpul un nivel stratosferic al discutiei, @Mengelaus.
ne mai trebuie si un coltz de dat cu bita-n balta ... ca unele din glumele pe care le facem, sau expresiile pe care le folosim, ar putea fi mai cizelate, e adevarat.
dar, la urma urmei, ramine ceva destul de "bon enfant", si nu agresiv sau incitativ la ura.
reactia ta este de inteles si absolut laudabila...
dar cauza prima sint postarile facute de anumite persoane pe retelele de socializare...
in momentul in care postezi o imagine cu tine pe retele trebuie sa fii constient ca imaginea aceea nu iti mai apartine si ca poate fi interpretata in fel si chip...
eu zic ca responsabilitatea prima este de partea celui ce posteaza nu a celui ce comenteaza.
persoanele care cred ca viata lor este mai implinita daca si-o traiesc prin intermediul imaginii de sine creeate pe retelele sociale trebuie sa constientizeze si faptul ca perceptia acelei imagini de sine poate sa fie diferita de ceea ce vroiau ei sa transmita...

• 👍
Reactions: 2 users

AM

Well-Known Member
Feb 13, 2012
600
272
63
37
Cluj Napoca
Sunt de acord cu ce spui si nu sunt nici eu usa de biserica si nici vreun popa, asa ca inteleg perfect pofta de "misto". Dar, in nici una din ipostazele prezentate aici fetele nu faceau absolut nimic rau, imoral sau deranjant, erau doar niste selfie-uri nevinovate. Singurul lucru de care te-ai putea lega cu adevarat e machiajul un pic prea puternic dar, pe de alta parte, e cerut de companii rujul rosu, farduri, unghiile rosii, etc. In fine, nici nu are rost sa o lungim prea mult, eu imi pastrez parerea.
In topicul de umor aviatic gasesc ceea ce inteleg eu prin umor, aici nu.

• 👍
Reactions: 3 users

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,183
691
113
27
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile
Bun, nu am vrut sub nicio forma sa lansez asa o discutie. Recunosc ca nu am stapanit pana acum sensul oficial al cuvantului parasuta, cred ca in ziua de azi cuvantul a intrat in vocabular cu alta semnificatie, pe care cred ca au inteles-o majoritatea. Bineinteles ca nu am acuzat-o de favoruri sexuale...

M-a deranjat evident postarea sub logo-ul oficial TAROM a ceva ce eu (si cred ca nu sunt singurul) am perceput a fi de mult prost gust.

• 👍
Reactions: 1 users

AM

Well-Known Member
Feb 13, 2012
600
272
63
37
Cluj Napoca
M-a deranjat evident postarea sub logo-ul oficial TAROM a ceva ce eu (si cred ca nu sunt singurul) am perceput a fi de mult prost gust.
Păi aici e problema. Tu percepi a fi de prost gust fața cuiva! Nu e ok deloc oricum ai întoarce-o. Nu e o ipostază jenantă, nu e o greșeală gramaticală, nu e o situație hilară, nu e nimic rău. E doar chipul unui om.

etravel

Well-Known Member
Mar 13, 2012
2,201
503
113
LRBS
@Mengelaus, din ceea ce a scris @OOVNI inteleg ca l-a deranjat asocierea, nu fata sau faţa. Enuntul lui @OOVNI e in principiu corect, cand te hotarasti sa publici asa ceva pe o pagina de Facebook de companie, e elementar sa te asiguri ca pe contul ale carui fotografii le publici, nu sunt elemente cel putin partial incompatibile cu compania - atitudini de piţi, eventual poze in bikini (desi aici nu sunt de acord pentru ca nu vorbim de pagina de Facebook a BOR) si asa mai departe.

tavi

🌴 Out of Office 🌴
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
6,083
2,311
203
Brasov
Eu unul aș fi de acord cu cât mai mulți bikini. But that's just me :)

• 👍
Reactions: 1 user

Adrian Fuchs

Active Member
Aug 10, 2016
468
105
43
63
Timisoara
Booon!
Cetateanca, la fel ca urmatoarele aduse-n pagina, fac deservicii companiilor lor, avand o doza, mai mica sau mai mare de vulgaritate. Si de exhibitionism, totodata. Adica locul nu prea-i compatibil cu modul. Sau poate ca o fi. Depinde cine si dincotro priveste. Asa vad unii si e dreptul lor la opinie.

Altfel, e laudabila initiativa de a o apara si ocroti pe cetateanca, venita dinspre @Mengelaus. Poate ca o cunoaste indeaproape, poate ca sunt chiar vecini, poate ca o iubeste-n taina, poate ca-i este vreo ruda... Chiar nu conteaza. Esential este cavalerismul si perseverenta cu care o gardeaza si o apara de gurile rele si spurcate. Si el are drept la opinie. Chapeau!