• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Nov 3, 2018
18
2
3
Balti
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
Ma refeream la operatori. Nu se pomeneste nicaieri, cu atat mai mult de Wizz Air de care pomeneste Thomas. El doar presupune ca miroase a Wizz Air, dar cei din Tulcea nu pomenesc deloc de operatori, doar de destinatii scoase la licitatie. Mi se pare logic sa vorbesti si de tratative cu operatorii aerieni pentru a deservi acele rute. Mie asa mi se pare normal.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,038
1,452
113
Constanta
Eu nu cred ca se va prezenta nimeni. Ar trebui sustinerea sa fie mult prea mare ca sa aduci un avion de 180 de locuri la TCE.

Nov 3, 2018
18
2
3
Balti
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
Eu din cate stiu, pe alte aeroporturi, prima data se spunea ca sunt in tratative cu anumite companii, sau cu operatorul x sunt discutii mai avansate. Din cate cunosc eu, este foarte greu sa convingi un operator sa vina sa opereze de le tine de pe pasunea betonata :) Cu atat mai bizar 6 destinatii cu cate 2 din 7 din start. Din ce stiu eu, orase mari au inceput tardiv cu cate o destinatie 2 din 7, TCE vrea 6 destinatii din start :). Astia sunt precum LRBV care viseaza minim 350 de mii de paxi din primul an, poate chiar spre 500 de mii.

Nov 3, 2018
18
2
3
Balti
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
Maidan, maidan, dar cu peste 2 km de beton pe el. Dar nu pot sa uit declaratiile de acum ceva vreme, si anume ca se spera la minim 350 de mii de paxi din primul an de la deschidere. Ba din contra, altii mai etuziasti visau spre 500 de mii de paxi din primul an, undeva la cel putin 15 destinatii 3 din 7 ca sa ajugi la nr. ala de paxi.