Diverse

  • Thread starter Deleted member 13561
  • Start date
  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
D

Deleted member 13561

Guest
Am o intrebare si nu vreau sa poluez firul WZZ. Am tot cautat si nu gasesc un fir potrivit. Deci...

Vreau sa fac o iesire cu familia in Cipru, cu Wizz ca e mai moca. Asta e.
Nu inteleg de ce nu e permis la astia sa selectezi locuri pe primul rand daca ai un bebelus cu tine. La Aegean e permis, iar experienta este una super OK. Atat pentru pasagerii care circula cu bebelus cat si oentru ceilalti pasageri. Din cate am observat majoritatea companiilor permit asezarea undeva la mijloc. Total neinspirat. Pentru toata lumea. Probabil s-au gandit sa faca din calatorie un iad pentru toti pasagerii. Dpdv sonor, randul 1 este cel mai bine ales. Voi ce parare aveti?


Sent from my tablet using Tapatalk
 
De principiu rândul 1 și rândurile de la ferestrele de urgență trebuie să fie rezervate pasagerilor care pot să ajute echipajul în eventualitatea unei necesități de evacuare. Mie mi se pare logic să nu îți dea voie cu infant.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Eu de exemplu nu văd legătura. Adică trebuie bebelușul să ajute? Nu sunt destui pasageri? Să ajute la ce?
Iar în fața primului rând există oricum un placaj (A320) care încurcă maxim în cazuri de urgență.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Nu, un bebelus, infant poate prezenta un "dezavantaj" in momentul in care trebuie sa sari si sa fati loc altora.
In cazul in care un parinte incepe sa se scarpine dupa tzoalele bebelusului, cand in spatele sau, pe culoar, sunt alti 80 de PAXi care trebuie sa se debarce, acest lucru poate fi fatal.

No offence parintilor.
 
Îți spun sincer, noi nu umbăm cu țoale. Maxim un rucsac de dimensiuni minime care stă tot timpul la mine. Care între noi fie vorba în caz de urgență îl lași dracului. Normal asta este directiva general valabilă.
Iar în caz de urgență, bebelușii ar trebui evacuați primii. Asta din cauză că sunt multe animale care ies exact ca vitele din staul, iar o expunere la fum/foc/temperaturi înalte poate fi fatală pentru un bebeluș într-un timp mult mai scurt.
De exemplu, cum faci evacuarea în patru labe de la mijlocul avionului cu un bebeluș în brațe? Dacă te gândești la rece la situațiile astea ai să vezi că dă cu virgulă cam toate politicile astea.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Nu am nominalizat, am zis doar care e regula (din punctul meu de vedere).
 
Și eu vorbesc tot la modul general. Doar am zis cum fac eu când sunt și cu aia mică.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
Chiar și așa, la evacuare lași totul în urmă. Ma rog, mai puțin iPhone-ul. ;))

LE: Trebuie la selfie cu avionul avariat în fundal.

LLE: Asta e tot ce iau pentru bebeluș.

21e86b481418500676a14b03093155f8.jpg


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
E veche dude ;)))


Sent from my mobile phone using Tapatalk