Diverse

  • Thread starter Deleted member 13561
  • Start date
  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Am vazut ca JBC Eden Srl (distribuitor de cafea Melitta în România) are un C208, si anume asta:

45089881164_d96bd86c9e_b.jpg


Ma întreb, ce fac ei cu asa o aeronava de 14 locuri ...
 
Jucaria este noua nouta. A stat cateva luni cu reg D, dupa care a fost inregistrat YR.
2019-04-2112_53_05-wieejuc.png
 
Aha, acum m-am prins. Nu puteam să corelez cu postarea precedentă despre 747... 😂
Fiind pe mobil nu se vede chiar toată pagina.
 
Nici rusii nu mai sunt ce au fost odata...sa ajunga la spital ca a baut prea mult :(
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Asta da" performanta". Doua ore si ceva pe un singur motor fara a face divert sau a semnala catre ATC vreo problema. Sper ca pilotii astia nu mai zboara comercial vreodata. Nu e admisibil sa incerce sa economiseasca bani pe asemenea chestiuni.


Sa evidentiem asta aici:

An In Flight Shut Down (IFSD) event is defined (by EASA and the FAA) as follows.

When an engine ceases to function in flight and is shutdown, whether self-induced, crew initiated or caused by some other external influence (i.e. In Flight Shutdown / IFSD for all causes; for example: due to flameout, internal failure, crew-initiated shutoff, foreign object ingestion, icing, inability to obtain and / or control desired thrust).

In the event of an IFSD the Boeing QRH instruction is ‘Plan to land at the nearest suitable airport’.

Si pe Avherald:

 
Reactions: 1 user
Si-a sters profilul de FB dupa postarea de ieri. Din pacate articolele in presa au ramas, la fel si daunele aduse imaginii companiei. Genul asta de rasism nu are ce cauta in Ryanair, iar chiar daca gandesti asa, iti tii opiniile pentru tine si cercul apropiat de prieteni.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ce treabă are rasismul în povestea asta? Recunosc că nu știu ce publicat domnișoara pe fb, însă din articol nu reiese foarte clar așa ceva. Ea româncă, vorbea de români, caucazieni. Aceeași rasă. În titlu e vorba de români, iar în primul paragraf de țigani. Well, which one is it?
Cred că chestia aia se numește altfel, nu rasism.
Aveți vreun print screen la postarea originală?

79075d3724fd82e5685742f8304feba2.jpg
 
Ok, nu rasism, atunci discriminare, atitudine condescendenta fata de clienti. You name it.

Postarea e in articol, copy-paste au facut. Mai am cugetarea asta a duduiei, din comentariile sub acelasi post:
90876759-258100075224554-8140581842043535360-n.png
 
Dacă te uiți la off topic am pus un mic film, poate îl cunoști pe autor. E un tip OK care a locuit mult timp în China. Să vezi acolo rasism la scară industrială.

Domnișoara aia are niște frustrări, probabil justificate, pe care le exprimă din păcate liber. Aia cu copy / paste nu ar trebui să o luăm ca pe o certitudine.