Dublin Airport, Aerfort Bhaile Átha Cliath (DUB/EIDW)

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
  • Forumul a fost upgradat la o versiune noua. Daca intapinati probleme va rog sa le raportati.

witze

Well-Known Member
Premium Member
Feb 13, 2012
1,586
1,288
113
41
Wuppertal
www.planepictures.ro
Flugstatistik / Flightmemory
Fresh material from yesterday!
Am gasit o movila pe marginea strazii vis-à-vis de gard, chiar langa locul de touchdown si aproape de capatul pistei. Vremea a fost insorita, dar am avut de furca cu heat haze si cu accesul pana la locul de spotting. era vorba de o strada destul de circulata (era limita de 80 km/h si nu erau trotuare). Aeroportul are destul de multe miscari, insa 90% din ele sunt Aer Lingus si Ryanair. Asa ca orice alta companie este deja un mic highlight! ;)
Cam asta a fost prada de vreo patru ore de spotting. Din pacate am plecat inainte sa se care Emirates. Am observat ca l-am ratat si pe Air Transat. In rest cam astea sunt miscarile principale de la DUB.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,342
2,753
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Fain fain. Acum ca ai cunoscut programul, in zilele urmatoare sti ce merita pozat si mai ales la ce ora.

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,342
2,753
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Oh da, superbe poze.
Marshallerul din poza 2, aştepta avionul pentru preluare şi conducere la poziţia de parcare?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2