Düsseldorf international (DUS/EDDL)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

witze

Well-Known Member
Feb 13, 2012
2,036
1,255
153
47
Wuppertal
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Din 30 martie 2014 compania japoneza ANA va efectua zilnic zboruri directe DUS - Tokio-Narita (NRT) cu Boeing 787-8 (Dreamliner). Va fi premiera lui 787 pe o cursa de linie la DUS.
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Wow, trebuie sa fim prezenti la inaugurare.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
 
Din vara 2016 se va anunta o noua destinatie/companie long haul. Pe forumuri se speculeaza SIA si ACA.
 
Intr-adevar, de la vara 2016 vine SIA la DUS!
.2..5.7 Arr. 06:30 - Dep. 11:30 SQ 338/337 A359 22.07.
Cool ca vom avea si un A359 aici! ;)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Un PR bun si o terasa ... poate face minuni. Prin RO sunt doar terase mici (prin turnuri).

 
incepand de azi EK a facut upgrade pt zborul de seara, care era efectual cu B773, acum avem doi elefanti pe zi la DUS :D
 
  • 👍
Reactions: 1 user
@witze foarte informativ link-ul! LF mediu de 64% pe zborurile de OTP nu este o foarte bine.. in general vad aeronavele ca zboara cu peste 80 Pax, dar poate ca ma uit numai in high season :D conform listei, cel mai prost LF este pe zborurile de Southampton operate de FlyBe (un LF de 38%..), ma mir ca FlyBe nu renunta la DUS-SOU, avand in vedere acest LF foarte prost. In schimb, foarte impresionant LF-ul mediu de 97% pe zborurile de HKG! :)
 
Eu am zburat de vreo 4 ori cu Eurowings pe ruta DUS - OTP si aeronava era plina sau avea un LF de ca 85-90%, dar in low season zboara si jumatate goale. Totusi, ruta se mentine, fiindca este singurul produs legacy din vestul Germaniei spre Ro. Pana in 2001 exista si concurenta ROT la DUS...vremuri demult apuse...cand se zbura inca si cu BAC 1-11 :D
 
Il am deja in calendar, trebuie prinsa prima cursa!