• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,013
1,430
113
Constanta

dxb777

Well-Known Member
Dec 2, 2013
980
736
93
Bucharest
@Bobonete: In ianuarie 2015, cand Heinzmann imi zicea ca vin doua 737-800 in loc de A310 (lucru confirmat si in mai anul trecut de Stoe, face 2 face Cele doua Airbus-uri A310 TAROM vor fi inlocuite cu doua 737-800), tu te incaltai cu fesul sa iesi la zapada. ;) Continua sa crezi ca ai inventat apa calda si mersul pe jos cu stirea despre cele doua 738-uri.
[doublepost=1493747004,1493746853][/doublepost]
Chiar credeti ca intereseaza pe vreunul dintre noi mica si penibila voastra ciondaneala?
Post-ul meu se referea, in primul rand, la link-ul cu fotografia respectiva. ;) Poti ignora partea a doua a postarii, e OK.

tavi

Administrator
Staff member
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,142
1,664
113
Brasov
www.fotocity.ro
@dxb777 ,ce ai spus tu e o poveste veche care ,oricum nu mai era de actualitate.Pana acum s-au razgandit de atunci de o suta de ori.
Numai in propriul tau link sunt doua optiuni diferite:

[doublepost=1493747476,1493747310][/doublepost]@dxb777 ,tu ce crezi despre afacerea PGT?Se va realiza? Care e faza cu livery PGT? Sau info e complet falsa?
Dacă paint jobul a fost plătit, csf ncsf... Trebuia făcut, urmează al doilea pentru Tarom. Dar până nu văd, nu cred.

Sent from my fabulous iPhone 7 Plus using Tapatalk

tavi

Administrator
Staff member
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,142
1,664
113
Brasov
www.fotocity.ro
Ia uite, România pe locul 1.

Dreamliner

Active Member
fly-ra 2017
Apr 27, 2014
253
98
28
30
@Peter Cel mai sigur o sa stim cand o sa le vedem vopsite in livery Tarom. :D Sau poate daca da compania vreun comunicat pana atunci, ori ROT ori Pegasus. Sau asteptam si vedem, nu ar trebui sa mai dureze mult.
O să dea @Gabriel B. o știre exclusivă înainte și poate abia pe urmă ajunge la restul lumii. Doar să se hrănească niște orgolii, ca în RO. La cum par lucrurile, cred că e un mare sâmbure de adevăr în ce a scris Bobon.

Disconnected

Well-Known Member
May 28, 2016
2,005
998
113
LRCK
@Dubai, mă întreb cum de nu te-a angajat încă tnr sau kmkz, ești super funny.

AndreiRo

New Member
Jan 29, 2014
8
9
3
34
LYS
Voi sincer va bateti joc de forumul asta! Daca aveti dispute intre voi, intalniti-va si dati-va cu bata la coaie dar nu mai obositi toti cititorii forumului.

Sunteti ca doi copii prosti care se intarata unul pe altul. Sunteti de-a dreptul penibili!

Participati la discutii constructive!!!

Inca o data, de ce administratorii forumului nu iau masuri?????

TripleSeven

Well-Known Member
Feb 9, 2013
800
690
93
In ce hal a ajuns forumul asta!? @Zsolt @Thomas ... chiar cred ca se poate face ceva.
Daca se continua asa, sincer chiar vreau contul meu sa fie sters.
Propun ca Gabriel B si dxb777 sa fie banati pentru un an!
E deja prea mult ...

tavi

Administrator
Staff member
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,142
1,664
113
Brasov
www.fotocity.ro
Domnilor,
Aveți legătura.

@dxb77 @Gabriel B

tavi

Administrator
Staff member
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,142
1,664
113
Brasov
www.fotocity.ro
@dxb777 man, ți-am pocit numele din greșeală.

dxb777

Well-Known Member
Dec 2, 2013
980
736
93
Bucharest
Domnilor, Aveți legătura. @dxb77 @Gabriel B
Daca tu crezi ca eu am sa-mi pierd timpul contrandu-ma aici, in discutia initiata de tine, cu neica-nimeni asta sustinut de ROT (vezi ce spunea la un moment dat @cristi_avb), te inseli. Si cu asta am zis tot ce am avut de zis. ;) Seara frumoasa iti / va doresc!

Peter

Well-Known Member
Aug 5, 2014
2,015
1,100
113
YR-ASD
Flightdiary
My fr24 profile
@bv01 Pagina asta este o batjocora sau tu chiar vorbești serios?

Nu ca as avea intenția de a imi băga nasul unde nu-mi fierbe oala.. dar din cate stiu, acesta este un forum de Aviație, iar pe pagina asta, totul este irelevant. Chiar este necesar acest thread? Just asking :)

Peter

Well-Known Member
Aug 5, 2014
2,015
1,100
113
YR-ASD
Flightdiary
My fr24 profile
@Klausenburg A fost o întrebare retorica.. wtvr. Oricum, întrebarea mea nu contează :)

AIR06

Moderator
Staff member
fly-ra 2017
Apr 20, 2012
3,013
1,430
113
Constanta
@bv01 Pagina asta este o batjocora sau tu chiar vorbești serios?
Nu ca as avea intenția de a imi băga nasul unde nu-mi fierbe oala.. dar din cate stiu, acesta este un forum de Aviație, iar pe pagina asta, totul este irelevant. Chiar este necesar acest thread? Just asking :)
@bv01 a deschis thread-ul la sectiunea off-topic iar voi il acuzati ca nu e on topic?:confused: Putea sa vorbeasca si despre o istorie a posetelor de la inceputuri pana in prezent sau unde-s rosiile de altadata ?!Locul unde a postat ii permite.

Peter

Well-Known Member
Aug 5, 2014
2,015
1,100
113
YR-ASD
Flightdiary
My fr24 profile
@AIR06 Multumesc pentru atenționare - nu observasem asta. Totusi, nu vad scopul acestui thread. Tu îl vezi? :confused:

tavi

Administrator
Staff member
fly-ra 2017
Dec 6, 2014
5,142
1,664
113
Brasov
www.fotocity.ro
Păi ideea este ca domnii să-și rezolve problemele aici și nu pe firele principale. E simplu.

Thomas

Moderator
Staff member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
3,717
1,796
113
53
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
Eu am încercat acum o luna sa vorbesc în privat cu protagonistii dar si cu cei câtiva care sar imediat într-o directie sau alta:

Gradinita
Conversation started by Thomas, Apr 2, 2017.

Am invitat si administratorii si moderatorii dar ma adresez în primul rând userilor invitati

Am impresia la voi câteodata ca suntem la nivel de gradinita când vad postarile si atacurile voastre! Ce naiba, sunteti oameni cu capul pe umeri, va rog insistent sa încetati cu poastari penibile si atacuri la persoana, cu etichetari de mesaje gen "dumb" sau "retard"! Dealtfel propun administratorilor scoaterea acestor optiuni (daca e tehnic posibil Zsolt), ajunge un "disagree" la cele negative.

Ma pun dimineata la calculator sa va ce mai e nou si gasesc 8 rapoarte în loc sa citesc stiri sau comentarii legate de transportul aerian.

Va anunt ca nu am de gând sa fac pe "educatoarea". Am si alte treburi, am doua activitati independente de coordonat, trebuie sa mai si câstig niste bani ca sa-mi asigur existenta mea si a familiei dar si sa-mi platesc personalul angajat.

Acest forum este un hobby pentru mine si doresc sa ramâna asa. Nu am timp de astfel de idiotenii (scuzati-mi expresia).

În cei peste 15 ani de când exista aceasta comunitate (în diversele forme ale ei) am reusit în 99,99% din timp sa nu alunecam înspre un nivel gen discutiilor pe gsp.ro sau prosport.ro si doresc sa ramâna asa.

Deci va rog înca o data sa va abtineti, sa nu mai provocati si sa nu va mai lasati provocati, sa folositi un limbaj decent si sa încetati cu diverse "caracterizari" ale partenerilor de discutie. Daca aveti o problema cu unul sau altul, exista butonul "ignore" pentru asta.

V-o spun foarte serios si va rog sa nu întelegeti asta ca o amenintare ci s-o lauti ca atare, adica o informare:

Daca acest comportament continua, va spun de acum ca nu am de gând sa dau ban sau sa sterg conturi, ci eu personal ma voi retrage din acest forum.

Nu am de gând sa moderez aproape zilnic certurile voastre si - mai important pentru mine - nu doresc sa-mi fie asociate numele si persoana cu astfel de comportament. Datorita acestui forum si precedesorilor lui, am cunoscut si am intrat în relatii cu diverse persoane din toata lumea cu pozitii importante sau destul de importante în domeniul aviatiei, turismului etc. care multi dintre ei citesc regulat sau ocazional forumul nostru. Iar daca ei vad gradinita de care vorbesc, si în dreapta sus scrie cu bold rosu "Thomas, Administrator"mie îmi este penibil si rusine fata de ei. Dar si personal, adica vreu sa spun ca respectul fata de mine însumi m-ar face sa nu doresc sa fiu eu asociat în pozitie responsabila cu o comunitate ce se comporta astfel.

Sper ca întelegeti pozitia mea si sa tineti cont de rugamintea exprimata.

Duminica placuta în continuare!

Thomas
Din pacate nu a tinut mult si doresc sa exprim clar ca nici pe departe nu îi acuz de acest lucru doar pe @Gabriel B. si @dxb777

Anyway, nu mai conteaza.

Anunt cu ocazia aceasta ca ma retrag din pozitia de Administrator al acestui forum.

Poate va mai dura un pic pâna se va si vedea acest lucru si în titlul de sub numele meu, acela va fi acolo însa doar de forma.

Va multumesc tuturor pentru întelegere si va doresc discutii placute în continuare, la care am intentia de a participa si eu daca ramân constructive si la subiect.